סגן אבשלום יצחק ערמוני (22) מבית חורון, שנהרג הלילה בהתהפכות כלי רכב משוריין, למד בישיבה בעותניאל והיה בן דודה של נעמה הנקין הי"ד שנרצחה עם בעלה איתן בשומרון, בפיגוע ירי סמוך ליישוב אלון מורה בחג הסוכות לפני שנתיים.
הרב רא"ם כהן, ראש הישיבה בעותניאל, מספר כי אבשלום התלבט רבות אם לצאת לקורס קצינים. "הוא מאוד אהב תורה ורצה לחזור לישיבה, מצד שני רצה להשפיע בצבא ולהיות קצין טוב". לדבריו, "לבסוף הוא החליט ללכת לקצינים אבל לפני כן הוא גמר את כל סדר מועד בגמרא".

סגן אבשלום ערמוני ז"ל
סגן אבשלום ערמוני ז"ל

 

הרב רא"ם הוסיף כי אבשלום היה "בחור אהוב, בעל יושר נוקב, שהשתדל לא לפגוע באף אחד". רבו אף ציין כי הוא היה "בחור בעל שמחת חיים, אך פעמיים היה שרוי בעצב גדול – כשנעמה הנקין הי"ד נרצחה וכששלומית קריגמן הי"ד נרצחה" בפיגוע הדקירה ביישובו, בית חורון.

הלוויתו לא תתקיים היום כיון שמשפחתו ממתינה לשובו של אחיו מחו"ל.

בני הזוג הנקים וילדיהם. צילום: באדיבות המשפחה
"היה שרוי בעצב גדול כשנעמה הנקין הי"ד נרצחה". בני הזוג הנקין הי"ד וילדיהם. צילום: באדיבות המשפחה

 

"שנתיים אחרי הפיגוע הנורא ביישוב נאלצנו לעצב מחדש את התפאורה של טקס יום הזיכרון", כתבה תושבת היישוב, שירה אליצור, בעמוד הפייסבוק שלה לאחר היוודע הבשורה המרה. "לשימשונית עם תמונות הנופלים נוספה תמונתה של שלומית קריגמן, בחורה צעירה ועדינה שנגדע חלומה. התפללתי באותו יום שלעולם לא נצטרך לעצב את השימשונית הזאת שוב. שכל שנה נאחסן אותה, עד שהיא תהפוך לישנה ובלויה אבל עדכנית. והנה היום בשורת איוב. נוספה תמונה חדשה".

"תמונה של מלח הארץ", המשיכה אליצור וכתבה כי מדובר ב"קצין צה"ל, פעיל מרכזי בקהילה ובנוער, מתנדב מצטיין, צנוע, עניו ומלא יוזמות כרימון". לבסוף, חתמה אליצור באומרה כי "בראש השנה התפללנו מי למוות ומי לחיים, מי יסיים את תפקידו ומי רק יתחיל, יום הכיפורים בפתח ואני מתפללת חותמנו לחיים".

כזכור, התאונה הקשה אירעה הלילה סמוך לשעה 2:15 כאשר במסגרת אימון של גדוד בחיל התותחנים, רכב כבד מסוג תומ"ת (תותח מתנייע) התהפך על צידו אל תוך תעלה בעומק 7 מטרים, סמוך לצומת וואסט ברמת הגולן. כתוצאה מההתהפכות נהרגו שני מפקדי הצוות, סגן אבשלום ערמוני וסמ"ר אבינועם כהן ז"ל, ועוד ארבעה חיילים נוספים נפצעו, אחד באורח קשה, השני באורח בינוני ושניים נוספים באורח קל. ערמוני וכהן הועלו בדרגה לאחר מותם.

"מדובר בתרגיל גדודי שגרתי", סיפר הבוקר דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס. "הכלים הכבדים נסעו ברמת הגולן מצומת נפח לצומת וואסט. בשלב מסויים הם היו אמורים לפנות מזרחה ולרדת מכביש לכביש עפר. התומ"ת חצה את הכביש, פנה ימינה ונעמד מול השיירה שהמשיכה לחצות את הכביש, ככל הנראה הוא הסתנוור – כך הוא הודיע גם בקשר – ואז התהפך לתעלה בצד הדרך". כאמור, כתוצאה מההתהפכות נהרגו שני מפקדי הצוות, קצין בדרגת סג"ם ומפקד בדרגת סמל, וארבעה חיילים נוספים נפצעים, אחד באורח קשה, השני באורח בינוני ושניים נוספים באורח קל.

התומ"ת ההפוך סמוך לצומת וואסט ברמת הגולן הלילה
התומ"ת ההפוך סמוך לצומת וואסט ברמת הגולן הלילה
טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות