טביב מרוצה. צילום: משה בוקר/ערוץ 20

 

הסכם בשתיקה. אין הגדרה טובה יותר לסיכום שהגיעו אנשי ההתאחדות לכדורגל עם מועדון בית״ר ירושלים בנוגע למעורבותו של הבעלים אלי טביב בניהול המועדון ובעיקר המעורבות המקצועית בניהול משחקי הקבוצה. חזרתו המהירה של טביב לארץ, גרמה לגורמים במועדון ובהתאחדות ללחץ שטביב שוב ימשוך אש במעורבותו בניהול המשחק נגד בני יהודה, במיוחד לאור העובדה שהיה זה משחק בלי קהל ובו כל תנועה ואמירה של הבעלים נקלטת הרבה יותר טוב.

לטביב נאמר כי אין להתאחדות עניין להעמידו לדין ולפגוע בקבוצה אבל ביקשו ממנו התחייבות לסייע להם לעזור לו. הסיכום, הלא רשמי, שהשיגו בהתאחדות הוא פשוט: המעורבות הניהולית של טביב מול אלי אוחנה היא דיסקרטית והרחק מהמצלמות. המעורבות של הבעלים נעשית בשיחות אישיות בינו לבין מחזיק זכויות הניהול ובנושא הזה, כל עוד הדברים נעשים בשקט והרחק מהתקשורת, אין להתאחדות בעיה. המסר שקיבל טביב הוא פשוט – גם אם הוא מתערב בעניינים מקצועיים ומעביר הוראות למאמן במהלך המשחק, כדאי לו לעשות זאת הרחק מעיני התקשורת.

בני בן זקן. צילום: עירוני ק"ש

 

טביב הבטיח כי לא יעביר הוראות לבני בן זקן לעיני מצלמות הטלוויזיה כמו במשחק בקרית שמונה. בנוסף, נאמר לבעלים כי טוב יעשה אם ידאג להעביר הנחיות בצורה דיסקרטית גם כדי לנסות ולשמור על כבודו של המאמן בן זקן בקרב השחקנים, האוהדים והתקשורת. לפחות בנושא הזה, טביב יכול רק למזער נזקים כי התדמית שנדבקה בבן זקן שמקבל הוראות מטביב כבר לא יכולה להשתפר. אגב, אוחנה מרוצה מאוד מהעובדה שלא מילא את דרישתו של טביב בנוגע לפיטורי המאמן. טביב לחץ עד לפני מספר שבועות לפטר את בן זקן אולם אוחנה טען כי התמונות שהתקשורת מציגה רחוקה מהמציאות וכי נעשה לבן זקן עוול גדול בכך שלא מעריכים את תרומתו והצלחתו במועדון, למרות המעורבות של טביב. ואולי בעצם בגלל.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20