גזענות ושנאה לדתיים הפכו, כך נראה, למוטיב חוזר בבחירות לרשויות המקומיות בערים רבות בישראל, תוך שימוש באלמנטים של הפחדה שמזכירים משטרים אחרים.

 

סניף מרצ בגבעתיים בחר להתמקד בקמפיין הבחירות שלו בעשייה של תנועת חב"ד. בפוסט שפורסם היום (חמישי) נראה ראש העיר המכהן רן קוניק כשהוא מניח תפילין.

בהמשך נכתב: "אסור להשאיר את קוניק לבד מול חב"ד. קוניק מאפשר לחב״ד ולאנשיה להקים דוכנים בכל מקום בעיר, לפנות גם לבני נוער, ולערוך ברחבת הקניון אירועים מדירי נשים בהם רק גברים מופיעים על הבמה. תנועת חב"ד הכפילה את כוחה ואת נוכחותה בעיר בשנים האחרונות למרות שאחוז האוכלוסייה המאמינה בעיר לא גדל".

במרצ גבעתיים המשיכו והזהירו כי "כדי לשמור על גבעתיים חופשית, צריך מרצ גבעתיים חופשית חזקה במועצה".

 

מתוך עמוד הפייסבוק של 'מרצ גבעתיים חופשית'

תנועת 'רמת השרון החופשית', המתמודדת לבחירות למועצה בעיר, פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה את דברי ההפחדה הבאים – תחת הכותרת 'האיום כאן':

"ברמת השרון פועל גרעין תורני מתוקצב ומאורגן, שהגיע לכאן במטרה מוצהרת לשנות את צביון העיר. בכוונת הגרעין ללמד את תושבי העיר מהי הדרך הנכונה להיות יהודים, להחזיר את ילדי העיר בתשובה, ולעודד מגורים ברמת השרון…מדוע יש לפעול – ועכשיו – כדי לבלום את הגרעין התורני ברמת השרון? אם לא נבלום את המשך התרחבות הגרעין על שלל פעילויותיו, רמת השרון שבה יחיו ילדינו תהיה שונה משמעותית מרמת השרון החופשית שאנו גרים בה היום לא רק בגודלה אלא גם באופייה. בית שמש וערד הן דוגמאות למקומות שבהן המאבק הזה כבר הוכרע"

מתוך עמוד הפייסבוק של רמת השרון חופשית למועצה

.

בתנועה לא הסתפקו בדברים וקראו לתושבים לעשות מעשה: "אם לא נעשה מעשה, יש חשש כבד שהגרעין, באמצעות מערך העמותות והחברות שבשליטת אנשיו, יצליח להביא לעיר בצורה מאורגנת וממומנת אוכלוסייה דתית חדשה בהיקפים משמעותיים..אם לא נפעל, נצטרך להתחיל להתרגל להפרדה מגדרית במרחב הציבורי, למשטר צניעות לנשים ברחובות, לכשרות בכפיה ולתכנים דתיים מוגברים בבית הספר הממלכתיים, לרחובות חסומים בשבת, ולכך שמעט העסקים שעדין פתוחים בעיר בשבת יסגרו גם הם.אם לא נתעורר עכשיו, נמצא את עצמנו חיים בעיר שונה לחלוטין מרמת השרון החופשית שלנו".

יו״ר סיעת מאמינים-הבית היהודי בתל אביב חיים גורן הגיב בכעס לפרסומים ואמר: כמי שעומד בראש סיעת המאמינים, סיעה המייצגת ציבור גדול ומשמעותי מאוד בתל אביב שמחובר באופן עמוק לזהות היהודית שלו אני רוצה לומר שאני מתבייש בקמפיינים האלה, אלה קמפיינים של הדרה, אלה קמפיינים של הסתה, שגובלים אפילו באנטישמיות לעיתים, אנחנו נמשיך על הזהות היהדות שעליה הוקמה ועליה התבססה העיר הזאת מיום היוולדה והיא תמשיך להיות ככה בעזרת השם – עיר עברית ויהודית גאה".

לינור בר-אל

לינור בר-אל