"לפעמים הרצונות נתפסים כהפכים אבל דווקא מולידים מקום חדש". אתי אנקרי. צילום: אסנת רום

 

פסטיבל המחול בכרמיאל  ( 24-26 ביולי ) חוגג השנה 31 שנה לקיומו. במסגרת הפסטיבל יתקיימו 7 מופעים אורחים מחו"ל, תחרויות ריקודים, מופעים מהארץ, הרקדות בכל סגנוני המחול ו..גם מתחם נשים שיפעל במשך יומיים, זאת לאור ההצלחה של שנה שעברה. הנהלת הפסטיבל מזמינה נשים דתיות ושאינן דתיות לקחת חלק בסדנאות השונות, המופעים ועוד. בין המופיעות: אתי אנקרי

אנקרי, זמרת ויוצרת מוכרת בעולם התרבות והמוזיקה הישראלית מספרת על תחושותיה וציפיותיה לקראת האירוע: "פסטיבל המחול בכרמיאל מבטא בעיני תנועה חברתית שהולכת ומתעצמת, נתינת מקום לאומנות המתקיימת ופורחת בתוך הגבולות ההלכתיים".

"מזדמן לי לפגוש נשים מתחומי האומנות השונים שמצליחות לשלב בין האומנות לבין הרצון שלהן להשאר נאמנות לעצמן", היא מספרת, "לפעמים הרצונות האלה נתפסים כהפכים, וכמנגדים זה לזה, אבל דווקא ההתעקשות על שניהם מולידה מקום חדש המשוחרר מהמגבלות השכליות הרגילות. אני מקווה שהתהליך הזה ירקום עור וגידים ויתפשט בעוד מחוזות בחברה עד שיהיה טבעי לתת מקום מכובד (שבא לידי ביטוי גם בתקציבים המכתיבים את התנאים) לאומנות נשית המבקשת להשמר בדרך האמונה".

במקביל ללוח הזמנים הכללי של הפסטיבל, נבנה לו"ז מיוחד וייעודי עבור נשים בלבד הכולל מתחם הופעות וסדנאות מחול המיועד לקהל נשים חילוני ודתי, צעירות וצעירות בנפשן. המתחם מאפשר מרחב ליצירה והתנסות, מקום לביטוי רגשי תוך שחרור הגוף והנפש. כמו כן, יתקיימו סדנאות בכל תחומי וגווני המחול : קונטקט, ביודנסה, גא גא, ריקודי בטן, תיאטרון מחול, מודרני ועכשווי. המתחם יתקיים במרכז ברוך בכרמיאל, אשר השנה גם רכבת ישראל תגיע אליו ותקל על ההתניידות למתחם.

כאמור, מתחם הנשים הינו חלק מפסטיבל מחול כרמיאל שחוגג השנה 70 שנים לישראל עם 3 ימים ולילות של שיכרון חושים בין ה-24-26 ביולי. עשרות אלפי רקדנים, מכל הגילאים, חובבים ומקצוענים יגיעו לכרמיאל לרקוד עד אור הבוקר בסגנונות שונים כמו ריקודי עם ועמים, יחד עם להקות מחול מהארץ ומהעולם.

לפרטים נוספים, ללוח הזמנים המלא ולרכישת כרטיסים ניתן להתקשר ל- 04-9881111 או לחצו כאן.