"ניתוחי המידע מצביעים על ראיות משכנעות לאי-סדרים בהצבעה" כך אמרה ג'יל סטיין, מועמדת לנשיאות ארה"ב מטעם מפלגת הירוקים, בערעור שהגישה על תוצאות הבחירות לנשיאות. לטענתה, צריך לבדוק את האפשרות שהאקרים זרים התערבו בבחירות באמצעות פריצה למאגרי הבוחרים ומילוי פתקי הצבעה פיקטיביים בשם בוחרים שלא הצביעו.

רשויות השלטון בארה"ב קיבלו את טענותיה של סטיין והורו לבצע ספירה חוזרת של הקולות במדינת ויסקונסון. כ-3 מיליון פתקי הצבעה יבדקו מחדש, הספירה המחודשת צפויה להסתיים ב-13 בדצמבר.

טראמפ. צילום: MICHAEL VADON
דונלד טראמפ הנשיא הנבחר. צילום: MICHAEL VADON

מדינת וויסקונסון שווה 10 אלקטורים בשיטת הבחירות האמריקאית. דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני, ניצח במדינה זו בבחירות האחרונות. במידה והספירה החוזרת בוויסקונסון תשקף תוצאה שונה – עדיין טראמפ יישאר הנשיא הנבחר.

בתוך כך, סטיין מתכוונת לערער על התוצאות במישיגן ופנסילבניה. סטיין מנסה לגייס 2 מיליון דולר ברשת למען המטרה. לדבריה, חומר הראיות שברשותה מצדיק ספירה חוזרת של הקולות.

ג'יל סטיין היא לא היחידה שמתקשה להשלים עם ההפסד. לינדזי גרהם, סנטאורית מדרום קרוליינה, בצוותא עם אלייז'ה קאמינגס, חבר קונגרס ממרילנד, חושדים שרוסיה התערבה בבחירות בארה"ב. לטענתם, הרשויות באמריקה צריכות לפתוח חקירה רחבה בנושא.

 

אלעד שור

אלעד שור