חשש משחזור הפציעה. מאור בוזגלו. צילום: מכבי חיפה
מאור בוזגלו. צילום: מכבי חיפה

 

התקווה של מאור בוזגלו ומכבי חיפה לקבל אבחנה שונה בבדיקה שנערכה לו בברך אצל המומחה ההולנדי הסתיימה באכזבה גדולה. בוזגלו יעבור ביום חמישי בדיקת ארתרוסקופיה באנגליה ובסיומה תתקבל החלטה סופית על מהות הפציעה וסוג הטיפול להחלמתו. נכון לעכשיו לפחות, נראה כי האבחנה הראשונה שהיתה בישראל של קרע ברצועה הצולבת ופגיעה במיניסקוס – הייתה נכונה.

בעקבות המלצת מו אלאך, המנהל המקצועי של מכבי חיפה, בוזגלו יצא להולנד לבדיקה נוספת אצל אחד המומחים הגדולים באירופה לברכיים, היום קשר מכבי חיפה המריא לאנגליה שם יעבור את בדיקת הארתרוסקופיה שעשויה לקבוע סופית האם אכן מדובר בפציעה הקשה ביותר שאובחנה בישראל ובהולנד. אם אכן המימצאים יהיו שבוזגלו סובל מקרע ברצועה, הוא עשוי לעבור את הניתוח באנגליה ואז לעבור את השיקום בישראל.

המשמעות של קרע ברצועה הצולבת היא היעדרות של 10 חודשים עד שנה. למרות שעל פי החוזה עם מכבי חיפה, המועדון אינו צריך לשלם לשחקן שכר אם הוא ייפצע באותה ברך, נכון לעכשיו לפחות, מועדון מכבי חיפה ישלם לבוזגלו את שכרו כרגיל. יש לציין כי בוזגלו לא מבוטח על פציעת ברך בעקבות ההיסטוריה העשירה שלו בפציעות מהסוג הקשה בברכיים, אבל יעקב שחר מתעלם מהחוזה הכתוב ומתכוון לשלם לשחקן שכר, לפחות את השכר הבסיסי. לפני היציאה להולנד בוזגלו היה זהיר ואמר: ״אני יוצא להולנד כדי לקבל חוות דעת יותר מעמיקה. יש לי תקווה שהפגיעה תהייה במיניסקוס ולא בצולבת".

בינתיים במכבי חיפה ממשיכים להמתין למאמן חדש. מו אלאך עדכן את ראשי המועדון כי האנק פרייזר, מאמן ויטסה ארנהיים, עשוי לקבל החלטה בימים הקרובים האם הוא עוזב את קבוצתו בהולנד ולהגיע לחיפה. אלאך מאוד רוצה את פרייזר. אופציה נוספת שהועלתה היא למנות מאמן עד לסיום העונה, הצעה שאלאך לא מתלהב ממנה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20