גידי וייץ, עיתונאי "הארץ", פרסם הבוקר (א') כי משטרת ישראל מחזיקה בראיות מוקלטות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדברי וייץ, ראש הממשלה ואיש העסקים ארנון מילצ'ן סיכמו ביניהם על הטבות הדדיות במה שכונה "תיק 2000".

כזכור, בשבוע שעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר ע"י המשטרה, לאחר אישורו של אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה. בחקירה עמדו החוקרים על הקשר בין נתניהו לבין איש העסקים ארנון מילצ'ן, שמפרטי החומר שבידיהם עולה כי העניק לכאורה סיגרים בשווי מאות אלפי שקלים לנתניהו במהלך 8 השנים האחרונות. כך עפ"י פרסום בחדשות 2. מילצ'ן מסר את עדותו למשטרה.

החקירה השנייה. מתוך 'לפני כולם' (ה')

לטענת "הארץ",  ראש הממשלה נשאל בחקירה על קבלת מתנות יקרות כגון סיגרים ומשקאות חריפים מאנשי העסקים לבקשתו או לבקשת רעייתו. עוד נטען כי המתנות שניתנו לכאורה לעיתים תכופות הועברו ע"י שליחים ולאו דווקא במפגשים חברתיים בהם נכחו הצדדים.

חכו עם החגיגות. ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

כמו כן, "הארץ" טוענים כי נתניהו ניצל את מעמדו כראש הממשלה. לדבריהם, נתניהו ביקש מג'ון קרי, מזכיר המדינה האמריקאי, להסדיר אישורי כניסה לאמריקה  עבור מקורביו של מילצ'ן.

עו"ד יעקב ויינרוט, פרקליטו של ראש הממשלה, מסר בתגובה:  "לא מדובר במשהו שמקים עבירה, ואני משוכנע שכאשר תשובות ראש הממשלה תישמענה על-ידי מי שתישמענה, יתברר לכל שומע שבכל הדברים הללו אין שום חשש או אבק של עבירה פלילית".

אלעד שור

אלעד שור