עימות תקשורתי פוליטי: אחרי שהשר צחי הנגבי הגיב לשאלה של כתב החדשות עמית סגל באיזכור מאסר אביו של העיתונאי, החליט סגל "לנקום".

נכנס לעימות אישי עם עמית סגל. השר צחי הנגבי. צילום: פלאש 90

 

במהלך דיון בנושא ימין ושמאל שאל עמית סגל את השר צחי הנגבי "האם כל מי שלא בליכוד הוא שמאל? הרי אתה היית בקדימה לפני מספר שנים. בתגובה הנגבי ענה: "אל תתחיל אישית, מה, אני אתחיל לדבר על אבא שלך שהיה בבית סוהר? מה זה קשור? זה לא קשור.", אמר.

הנגבי התכוון לאביו של עמית, חגי סגל, עיתונאי ועורך ותיק ומוכר ועורך העיתון 'מקור ראשון'. בשנת 1980 היה אחד מחברי 'המחתרת היהודית' ובעקבות כך הורשע בעבירות של גרימת חבלה חמורה וחברות בארגון טרור וריצה שנתיים מאסר בפועל.

 

בתגובה, סגל לא נשאר חייב והזכיר להנגבי שאמנם הירידה לפסים אישיים איננה ראויה ואיננה קשורה, אבל "גם אמא שלך הייתה בכלא". סגל כמובן התכוון לאימו של הנגבי, ח"כ לשעבר גאולה כהן, שנאסרה על ידי הבריטים בפעילות מחתרת הלח"י.

"אני מבקש שתענה לי על השאלה, ובלי לערב הורים", אמר סגל להגנבי, "האם כל מי שלא בליכוד הוא שמאל"?. הנגבי השיב כי הוא מבין את השאלה ושאכן כאשר הוא היה בקדימה הוא היה נחשב שמאל והבהיר: "אבל לא אני מועמד לראשות הממשלה".

 

הערב (ראשון) הגיש סגל את הנקמה שלו על האמירה של הנגבי, כאשר הביא סרטון ארכיון בו נראה הנגבי מתראיין כח"כ מטעם קדימה אחרי הבחירות, כאשר הוא מביע שמחה ומסרב להביע אמפתיה כלשהיא למפלתו הקשה של הליכוד בבחירות.

"בוודאי שאנחנו מוכנים לפנות ישובים", נראה הנגבי אומר בסרטון ששיתף סגל בחשבון הטוויטר שלו בתשובה לשאלת מראיין ערוץ הכנסת, יעקב אייכלר. בתגובה לשאלה הבאה, האם הוא חש כאב עבור הליכוד, ענה הנגבי: "לא ארמה אותך, כעסתי מאוד על חברי הליכוד ומה שעשו לראש הממשלה שרון", אמר והוסיף: "הליכוד נענש".

 

 

 

אלון מליק

אלון מליק