האחד – "מיושן", השנייה – "מזרחית ולא צייתנית" והשלישי – "מכוער, לקחת רק אם חייבים". שיטת הסלקציה של התאגיד נחשפה בסוף השבוע, והפתיעה רבים. אבל לא אותנו, יוצאי רשות השידור. אנחנו חווינו את ההשפלה הזאת על בשרנו, זעקנו וצעקנו אבל אף אחד לא ממש הקשיב ואלה שהקשיבו – לא האמינו. חשבו שאנחנו סתם מוציאים קיטור כי הממשלה החליטה לסגור לנו את מקום העבודה. אז עכשיו האמת נחשפה והיא מה זה מכוערת.

"רשימות" התאגיד

מועצת התאגיד התכנסה אמש, כשבמסדרונות מפגינים עשרות מעובדי התאגיד בדרישה ללקיחת אחריות. המועצה קיבלה החלטה "אמיצה". להקים ועדה. המצאה שנולדה בימי מפא"י ושמיושמת עד היום כשרוצים למסמס משהו במקום להתמודד אתו. השר המנוח יעקב נאמן אמר פעם משפט חכם: "יש קבורת חמור ויש קבורת וועדה. אינני בטוח איזו יותר גרועה".

מהתחקיר בעיתון 'הארץ' עולה שבנוסף לתיוגים הסקסיסטיים והגזעניים האלה של עובדים, בני אדם, הנהלת התאגיד כשלה גם בניהול התקציבים שלה. על פי ממצאי הכתבה, מיליוני שקלים זרמו לכל מיני חברות הפקה של מקורבים. מבקר המדינה בודק את ההתנהלות הבעייתית של התאגיד, אבל עד שזה יקרה, אולי כדאי שהנהלת התאגיד תעשה את מה שמצופה מעובדי ציבור: קחו אחריות על המחדלים ועל התוצאות הבינוניות מינוס שהשגתם עד כה ולכו הביתה.

השידור הציבורי חשוב, הוא מורכב מאנשי מקצוע טובים ומוכשרים אבל ממנהלים שלא ראויים לעבוד במגזר הציבורי, ובטח לא לנהל עובדים שאותם הם העליבו בצורה כל כך נבזית.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20