מחלקת המדינה האמריקאית גינתה את סרטון ה"טיהור האתני" של ראש הממשלה נתניהו, שהועלה לפייסבוק. בתדרוך יומי לכתבים הבהירה מחלקת המדינה האמריקאית כי "הסרטון אינו יאה ובלתי מועיל".

"אינו יאה ובלתי מועיל". סרטון "הטיהור האתני" של ראש הממשלה

את הסרטון פרסם נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו אמש (ו'), חמוש בשפה האנגלית, כתגובה לטענות בעולם כי יהודי יהודה ושומרון מהווים מכשול לשלום. בסרטון טוען נתניהו כי ההנהגה הפלסטינית דורשת מדינה פלסטינית עם תנאי מקדים אחד, והוא "טיהור אתני" של יהודים.
עוד נמסר ממחלקת המדינה האמריקאית כי "הרחבת ההתנחלויות מעלה שאלות אמיתיות לגבי כוונותיה ארוכות הטווח של ישראל בגדה".

כזכור, ביום שישי האחרון נחשפו דבריה של חברת הכנסת חנין זועבי ב"מסע הסברה" שקיימה לפני חודשים אחדים בשוויץ, שם אמרה: "אנחנו לא יכולים להסכים עם רעיון המדינה היהודית".

השמאל מיישר קו עם הבית הלבן

התגובות הצפויות מכיוון האופוזיציה לא אחרו לבוא. ציפי לבני בתגובה: "בגלל כמה התנחלויות מבודדות, נתניהו מאבד במחי סרטון אחד תמיכה אמריקאית בגושים, מפספס הזדמנות אזורית – ומוביל אותנו למדינה אחת לא יהודית ואלימה".

גם יצחק הרצוג לא חסך ותקף את נתניהו: "אמירותיו מוחקות את תפיסת גושי ההתיישבות שהיא התפיסה היחידה שתקדם את חזון שתי המדינות".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון הפליגה בביקורתה ואמרה כי "לא המתנחלים מסולקים מאדמתם באמצעות מעשי אלימות קשים או ונדליזם, ואם כבר מדברים על זה- זאת לא האדמה שלהם".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20