פרסום ראשון: מירב חג'אג', אמהּ של סגן שיר חג'אג' הי"ד, הגישה תלונה במשטרה נגד משפחות המחבלים שתקפו אותה בבית המשפט העליון בשבוע שעבר. כזכור, בני משפחות המחבלים הגיעו בשבוע שעבר (שלישי) לבית המשפט כדי להשתתף בדיון בעתירה שהגיש ארגון השמאל הקיצוני 'עדאלה' בדרישה מהממשלה לשחרר גופות מחבלים, ביניהן גופת המחבל שרצח את שיר חג'אג' ושלוש קצינות נוספות בפיגוע הדריסה בארמון הנציב בינואר 2017.

סגן שיר חג'ג' הי"ד, והוריה. צילום: באדיבות המשפחה

בתום הדיון, בעוד האב הרצל חג'אג' העניק ראיון לכלי תקשורת, משפחות המחבלים התפרצו לדבריו ובמקום פרצה מהומה. משפחות המחבלים ניסו לתקוף את משפחת חג'אג' ההמומה ומאבטחי בית המשפט ניסו להפריד בין הצדדים. אימו של אחד המחבלים שגופתו מוחזקת בידי ישראל, משכה בשערה של מרב חג'אג. היום, כאמור, מגישה חג'אג' תלונה במשטרה.

מירב חג'אג': "אסור שזה יעבור בשתיקה"

בשיחה עם ערוץ 20, אמרה האם כי "ברגע שמשפחות המחבלים תקפו אותנו, המשפחות השכולות, זו עצות מצח ואסור שזה יעבור בשתיקה. זה עוד פרס למחבלים ולמשפחותיהם וזה מראה שגם הם תומכים בטרור בעצם המעשה של לתקוף באלימות משפחה שכולה. צר לי שהמאבטחים בבית המשפט, שלהם יש סמכות מעצר, לא עצרו בו במקום את הפורעים ולמעשה גרמו לי ולבני משפחתי עוגמת נפש גדולה. אם שיר שלי רק הייתה רואה את זה".

 

יו"ר תנועת 'אם תרצו', מתן פלג, שמלווה את פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות, התייחס להגשת התלונה במשטרה של משפחת חג'אג' ואמר: "נחרדנו לראות את ההתעלמות המוחלטת של הנהלת בתי המשפט מתקיפת המשפחות השכולות בשבוע שעבר. לדבריו, "מציאות בה משפחות שכולות מותקפות פיזית על ידי משפחות מרצחים בבית המשפט העליון של מדינת ישראל הוא מצב שאין לקבלו. אנו תקווה כי משטרת ישראל תמצה את הדין עם משפחות המחבלים ותדאג לשים את המתפרעים מאחורי סורג ובריח".

מירב והרצל חג'אג' בראיון ל'היום הזה' לאחר התקיפה
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי