"שמים סוף לפוליטיזציה ולמונופול של התאחדות הסטודנטים" – זהו שמה של קבוצת מחאה חדשה שקמה ביוזמת סטודנטים ממוסדות שונים, המוחים על מה שהם רואים כשימוש שעושה ההתאחדות בכספי הסטודנטים לטובת קידום מטרותיהם הפוליטיות של ראשיה.

בקבוצת הפייסבוק שנפתחה לאחרונה חברים כבר למעלה מ-1,000 סטודנטים, כאשר עיקר הטענות שמשמיעים המוחים הן נגד יו"ר התאחדות הסטודנטים היוצא, רם שפע, המתמודד ברשימת 'חוסן לישראל' ומואשם כי ניצל את תפקידו על מנת "לגרור את ההתאחדות למאבקים פוליטיים נגד הממשלה".

רם שפע Ram Shefa – רם שפע, אם תכננת לרוץ לכנסת, למה רצת לקדנציה נוספת בת 3 שנים בהתאחדות רק לפני כמה חודשים ועבדת על…

تم النشر بواسطة ‏שמים סוף לפוליטיזציה ולמונופול של התאחדות הסטודנטים הארצית‏ في الأحد، ٣٠ ديسمبر ٢٠١٨

 

במהלך הניסיון לייבא את מחאת 'האפודים הצהובים' מצרפת לישראל, פרסם שפע סרטון בדף הפייסבוק של התאחדות הסטודנטים, בו הוא טוען כי הוא מדבר בשם "כלל הסטודנטים בישראל" ו"קורא לממשלת ישראל לעצור מיד את עליות המחירים".

בהמשך הסרטון, בו הוא לובש אפוד צהוב בעצמו, קורא שפע לציבור להגיע למחאה הפוליטית נגד הממשלה, זאת למרות שהארגון בראשו עומד אמור להיות א-פוליטי וששפע לא נבחר לאחר הצגת מצע פוליטי אלא על סמך התחייבויות לדאגה לרווחת הסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה.

#מחאתהאפודיםהצהובים#נלחמיםביוקרהמחיהאיוונט המחאה בתגובה הראשונה

تم النشر بواسطة ‏התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל‏ في الأحد، ١٦ ديسمبر ٢٠١٨

 

במקרה נוסף עליו מלינים יוזמי המחאה, הצטרפה התאחדות הסטודנטים למחאת ארגוני הנשים נגד אלימות כלפי נשים. בפוסט שפרסם שפע דרך דף הפייסבוק הרשמי של ההתאחדות, שכזכור איננה גוף ייצוגי-פוליטי, הוא קרא להצטרף להפגנות ארגוני הנשים נגד אלימות כלפי נשים ואף ניצל את עמוד ההתאחדות על מנת לקרוא לקהל השבוי שלה להצטרף לשביתה.

בעמוד המחאה נכתב כי "הבעיה המרכזית היא שראשי ההתאחדות מנצלים את הכח והמנדט של ייצוג הסטודנטים בתור פלטפורמה לקידום מאבקים פוליטיים, אג׳נדות אישיות ובעיקר צבירת הון פוליטי". לפי יוזמי המחאה, "כך רכב לכנסת ח"כ איציק שמולי, וכך מנסה כעת לרכב לכנסת היו"ר הנוכחי רם שפע".

קריאה להשתתף בשביתה. צילום מסך מפייסבוק

 

נטע זהבי, סטודנטית מהאוניברסיטה העברית ואחת מיוזמי המחאה, אמרה כי "ברגע שההתאחדות בחרה להיות גוף ציבורי שמייצג את כולם, היא לא יכולה לדרוך על כל כך הרבה סטודנטים בשביל לקדם סוגיות פוליטיות רגישות ושנויות במחלוקת".

סטודנטים? אתם משלמים להתאחדות הסטודנטים בישראל!ולא, אי אפשר לבטל את זה… ולא, זה לא קשור לתשלום לאגודת הסטודנטים…

تم النشر بواسطة ‏שמים סוף לפוליטיזציה ולמונופול של התאחדות הסטודנטים הארצית‏ في الأحد، ٣٠ ديسمبر ٢٠١٨

 

לפי יוזמי המחאה, תקציב המאבקים של ההתאחדות עמד על 80,000 שקלים. הם כותבים כי "היום, כשהתווספו לתקציב הכללי 3.1 מליון ש"ח בשנה שאנחנו משלמים להם לפי חוק, אנחנו יכולים רק לשער כמה זה יגדל".

חבר נוסף בקבוצת יוזמי המחאה, אריאל ליבנה ממכלת ספיר, תוקף את ניצול ההתאחדות על ידי מנהיגיה: "החוצפה הגדולה ביותר בסיפור היא שמקבלי ההחלטות אפילו לא נבחרו על סמך עמדה פוליטית או הציגו מצע פוליטי. מי שקובע את ההחלטות בהתאחדות ואת בעלי התפקידים הבכירים, אלו למעשה היו"רים של האגודות ברחבי הארץ, שנהנים מליטוף וחנופה של ראשי ההתאחדות".

נעשתה פניה למפלגת 'חוסן לישראל', אולם טרם התקבלה תגובה. ככל שתתקבל כזו, תפורסם.

 

 

 

 

 

 

אלון מליק

אלון מליק