אין ספק שהפועל באר שבע נותנת את העונה הטובה ביותר שלה מזה שנים רבות, גם ותיקי האוהדים של הקבוצה מהנגב לא זוכרים קבוצה שנאבקה עד הרגע האחרון על האליפות. בין אם באר שבע תיקח את האליפות ובין אם לאו, קיימת השאלה האם יש ביכולתה לשחזר את הרמה שהציגה בעונה הזו, גם בעונה הבאה ולהיאבק שוב על תואר האליפות?

בעייני, יש להפועל באר שבע בסיס מצוין שיכול לשרת אותה בעונה הבאה וגם בשנים שלאחר מכן. ההגנה שלה חזקה מאוד וגם הקשר האחורי. אך חשוב לשים לב לכמה נקודות לשיפור בסגל, בעיקר בחלק הקדמי:

כל שחקני ההתקפה של באר שבע לא הראו יציבות לאורך העונה, היו להם המון עליות וירידות. אפילו השחקן הטוב ביותר של באר שבע העונה, אליניב ברדה, נמצא לאחרונה בתקופה חלשה ומבלה דקות רבות על הספסל. כך גם מליקסון, בוזגלו, שהר, נוואקמה וראדי. אף אחד מהם לא הצליח להתמיד ביכולת גבוהה לאורך עונה שלמה. זאת בניגוד לכוכב מכבי תל אביב, ערן זהבי, שהצליח להיות יעיל עבור קבוצתו לאורך כל העונה.

האם יביאו אליפות העונה? צילום: פלאש 90

 

לכן, כאשר ברק בכר ואלונה ברקת ישבו לבנות את הסגל לעונה הבאה, רצוי שהם ישימו דגש על הבאת שחקן איכותי נוסף לחלק הקדמי שיוכל להיות הכוכב הראשי של הקבוצה. קשה לראות את ברדה בגילו נותן עוד עונה כמו זו, מליקסון שהוא על הדשא מראה כמה הוא כשרוני אך הפציעות גומרות אותו פעם אחר פעם ולבן שהר לוקח זמן עד שהוא מחמם מנועים במהלך העונה.

לבאר שבע כדאי לבדוק עם אחד הליגיונרים את האפשרות של חזרה לארץ תוך הצעת סכום מפתה. רפאלוב שכבר נמצא כמה שנים בחו"ל יכול להתעניין באפשרות לחזור ארצה עבור חוזה נאה והשתתפות במוקדמות ליגת האלופות (במידה ובאר שבע תזכה באליפות). במידה ובאר שבע תשמור על מרבית הסגל ותדע להתחזק בהתקפה היא אכן צפויה גם בעונה הבאה להתמודד על האליפות להערכתי.

20 News

20 News