סגן ראש המינהל האזרחי, אלוף משנה אורי מנדס, הציג בוועדת חוץ וביטחון בכנסת נתונים על מספר הפלסטינים ביהודה, שומרון ועזה המבוססים על נתוני הרשות הפלסטינית. "אנו מעריכים שבפועל שוהה בשטח אוכלוסייה של 2.7-2.5 מיליון פלסטינים", קבע. על פי הנתונים שמסר, האוכלוסייה הפלסטינית שילשה את עצמה בתוך 25 שנה בלבד ובסך הכל קיימים כחמישה מיליון פלסטינים בין הירדן לים. משמעות הנתון היא שקיים כביכול שוויון במספר היהודים והמוסלמים בכלל שטח ישראל. אולם הוא הבהיר, כי "פלסטיני שנולד בברזיל וחי שם, עדיין רשאי להירשם במרשם האוכלוסין".

לעומת זאת, על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בישראל חיים 6.4 מיליון יהודים ו-1.5 מיליון מוסלמים.

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) אמר בתגובה לנתונים התמוהים כי "להאמין לנתונים – כמו להאמין ששמעון פרס עדיין מוביל בסקרים". גם ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) אמר כי הוא "לא זוכר שהפלסטינים הציגו מספר כזה. מדובר בנתון חדש לגמרי", והוסיך כי "כל סקר דמוגרפי לא מסוגל להציג בתוך 25 שנה גידול של פי 3 באוכלוסיה".

לדברי ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), "הרשות הפלסטינית משקרת וסופרת גם את תושבי מזרח ירושלים, אינה מדווחת על נפטרים וטוענת שנולדו פי 10 ילדים מנפטרים".

מנגד, היו מי שניצלו את הנתונים כדי לנבא את העתיד. ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הכריז כי "החזון של ראש ממשלה ערבי הולך ומתקרב", וח"כ ח"כ ציפי לבני (המחנ"צ) איימה כי "אם לא נתעורר מהזיות הסיפוח, נאבד את הרוב היהודי. ככה פשוט".

הפטריוטים

הפטריוטים