סערת קוטלר: למעלה מאלפיים תלונות נשלחו לרשות השניה בעקבות דבריה של מגישת חדשות רשת13, אושרת קוטלר, אמש (מוצ"ש) לפיהם "שולחים את הילדים לצבא, לשטחים, ומקבלים אותם ׳חיות אדם׳. זו התוצאה של הכיבוש".

בדיון שיתקיים היום ברשות השניה יחליטו כיצד לפעול בנדון והאם יש להטיל עיצומים כספיים על הערוץ ואף להשעות את קוטלר מתפקידה. במקביל, עצומה שרצה ברשתות החברתיות וצברה כבר עשרות אלפי חתימות קוראת לפטר לאלתר את המגישה ש"חצתה קו אדום ופגעה בעם ישראל".

על פי הערכות, גם במערכת חדשות 13, שגיבתה תחילה את המגישה, לא יוכלו להתעלם מהסערה הציבורית ועשויים לזמן אותה לשיחת הבהרה.

הורי הלוחמים: "אמירה מכוערת ואומללה"

כזכור, קוטלר אמרה את הדברים בסוף כתבה בתכנית 'המגזין' בהגשתה שעסקה בחמישה לוחמי 'נצח יהודה', שהואשמו בהכאת שני סייענים למחבל שביצע את הפיגוע בגבעת אסף – אותם החזיקו כעצורים. בעקבות הסערה שעוררו הדברים ברשתות החברתיות פרסמה קוטלר הבהרה בסוף התכנית. 

אושרת קוטלר: ״ילדיי שלי וגם חבריהם משרתים בקרבי בשטחים כבר שנים

אושרת קוטלר מבהירה את דבריה הערב במגזין: ״ילדיי שלי וגם חבריהם משרתים ביחידות קרביות בשטחים כבר שנים. הביקורת שלי הופנתה אך ורק כלפי חיילים שהשליטה שלנו כלפי הפלסטינים בשטחים הביאה אותם לפגוע בחפים מפשע (…) תמיד אגיד את דעתי, לא תצליחו להשתיק אותי״המגזין עם אושרת קוטלר

פורסם על ידי ‏רשת‏ ב- יום שבת, 16 בפברואר 2019

 

"ילדיי שלי וגם חבריהם משרתים ביחידות קרביות בשטחים כבר שנים", אמרה והסבירה: "הביקורת שלי הופנתה אך ורק כלפי חיילים שהשליטה שלנו בפלסטינים בשטחים הביאה אותם לפגוע בחפים מפשע – טוב לכם?". קוטלר הוסיפה וקבעה: "אני אמשיך להביע את דעתי בתוכנית הזאת, לא תצליחו להשתיק אותי".

ברשת13 שיגרו גם תגובה רשמית ומסרו כי "אושרת קוטלר היא עיתונאית דעתנית, שמביעה את דעותיה מעת לעת, כמו גם עיתונאים אחרים במערכת שמחזיקים בדעות אחרות. אושרת הביעה את דעתה האישית בלבד".

הורי הלוחמים העצורים לא נשארו אדישים לדבריה של קוטלר. "מדובר באמירה אומללה ומכוערת שאין לה מקום בשיח הישראלי ובטח שלא על ידי מגישת חדשות שאמורה להציג עובדות ולא את השקפת עולמה המעוותת".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום בפתח ישיבת הממשלה על דבריה של קוטלר: "אתמול חשבתי שאני לא שומע נכון כשפתחתי את הטלוויזיה. שמעתי אמירה מקוממת נגד חיילי צה"ל מפי עיתונאית בכירה, מגישת חדשות. אני מבקש להגיד שהאמירה הזאת היא בלתי ראויה וצריך לגנות אותה – בצורה תקיפה ולרוחב השדרה. אני גאה בחיילי צה"ל, הם מגינים עלינו ועושים את המשימה ההומנית והמוסרית העליונה של הגנת עמנו והגנת ארצנו מפני אלה שרוצים לטבוח בנו. דבריה של העיתונאית ראויים לכל גינוי".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20