מנהיגה הרוחני של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, נפגש היום בטהרן (שני) עם זיאד אל-נח'אלה, בכיר בארגון הטרור של הג'יהאד האסלאמי – ימים בלבד לאחר שהאחרון נפגש בביירות עם מנהיג ארגון הטרור של חיזבאללה, השייח' חסן נסראללה.

"הניצחונות של הפלסטינים בשנים האחרונות לא צלחו לכדי הקמת ממשלה בתל אביב, כמובן, אולם רשמו הישגים מרשימים נגד המשטר הציוני שכל צבאות ערב לא הצליחו להשיג", אמר חמינאי והוסיף כי "אם תתמידו בהתנגדות תנצחו, ואם לא תתמידו לא תנצחו. בזכות ההתנגדות, הניצחון הסופי יושג בקרוב והפלסטינים יזכו להקים ממשלה בתל אביב".

"אלפי טילים של ההתנגדות יפלו על תל אביב וההתנחלויות האחרות של הציונים", איים חמינאי ולא שכח לשבח את "ההתנגדות" הפלסטינית ל'עסקת המאה' של הממשל האמריקאי".

מנהיגי חמאס בעזה, יחיא סינוואר ואיסמעיל הנייה. צילום: ערבי

 

בנוסף, ובמסגרת ביקורו באיראן, העניק אתמול אל-נח'אלה ראיון לערוץ הטלוויזיה האיראני 'אל-עאלם' וחשף את תכנית הפלגים העזתיים – בהובלת איראן – לתקוף את ישראל מצפון ומדרום. "במערכה הבאה נגד הכיבוש, "ציר ההתנגדות" יפעל מצפון ומדרום ללא הגבלה או קווים אדומים, כל התקפה מצד ישראל תענה בתגובה של כל "ציר ההתנגדות" וישתתפו בה כל הכוחות מתוקף היותם ציר אחד. איראן תומכת בהתנגדות הפלסטינית ובארגון חיזבאללה. בשנה הבאה נראה שינויים גדולים לטובת ההתנגדות", אמר נח'אלה.

בתוך כך, בשבוע שעבר ביקרה באיראן משלחת של ארגון הטרור של חמאס בראשות חבר הלשכה המדינית מחמוד א-זהאר. בחודש ינואר צפוי להגיע לביקור באיראן מנהיג החמאס איסמעיל הנייה.

לינור בר-אל

לינור בר-אל