מתוך 'לפני כולם' א' – ה' 23:00

מפלגת האיחוד הלאומי פנתה הערב (שני) במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולשר לביטחון פנים, גלעד ארדן בדרישה לבטל את ההנחיה למנוע עליית שרים בממשלה להר הבית ולאפשר את עליית חברי כנסת בלבד. יו"ר סיעת האיחוד הלאומי השר אורי אריאל: "הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי וההחלטה לאפשר לח"כים לעלות להר הבית אבל לשרים לא היא שערורייה".

השר הממונה על השירות הלאומי, אורי אריאל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
השר אורי אריאל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

במפלגה הבהירו כי אם הדרישה לביטול ההנחיה לא תתקבל, תעתור מחר המפלגה לבג"צ.

דרישת האיחוד הלאומי מגיעה על רקע הודעת קצין הכנסת כי החל ממחר תחל תקופת "פיילוט" בה תתאפשר עליית חברי הכנסת המעוניינים להר הבית בתנאים ובמועדים שהוחלטו, ההחלטה לא תחול לפי שעה על חברי כנסת המכהנים כשרים והם עדיין  מנועים מלעלות להר הבית.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' .צילום: מרים אלסטר/פלאש90
ח"כ בצלאל סמוטריץ' .צילום: מרים אלסטר/פלאש90

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסיעת האיחוד הלאומי אמר הערב: "אינני מוכן לעלות להר הבית כגנב במחתרת, באופן המבזה והבלתי חוקי שנכפה על חברי הכנסת. הר הבית הוא המקום המקודש ביותר לעם היהודי ועל מדינת ישראל לממש את ריבונותה בו".

"התנאים וההגבלות של אסור ומותר שהוטלו על חברי הכנסת כפי שהם באים לידי ביטוי במכתב המשפיל של קצין הכנסת הם לא חוקיים, לא דמוקרטיים ולא מתקבלים על הדעת. ה"פיילוט" ההזוי, כפרצה הקוראת לגנב וכמעט מתחננת בפני הפורעים להתפרע זהו שפל חדש שלא מתקבל על הדעת", אמר סמוטריץ'.

כוחותינו במתחם הר הבית בירושלים, אתמול. צילום: רויטרס
כוחות מג"ב במתחם הר הבית בירושלים, בחודש שעבר. צילום: רויטרס

"אעלה בע"ה להר כאשר יתאפשר לשרים ולחברי הכנסת לעלות בחופשיות ובקומה זקופה למימוש ריבונותה של מדינת ישראל בהר. אני קורא לראש הממשלה לאפשר זאת לאלתר". הוסיף.

במקביל ב'וואלה' מדווחים הערב כי בכוונת חברי הכנסת הערבים מ'הרשימה המשותפת' להחרים את הפיילוט. ח"כ טלב אבו-ערער צוטט ב'וואלה' כשהוא אומר כי יכנס "לתפילה במסגד אל-אקצא מתי שאני רוצה, ולא בזמן שיקבע לי נתניהו".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20