מחבלים בכלא עופר. ארכיון. צילום: משה שי, פלאש 90
האיחוד האירופי מגנה לראשונה את משכורות הרשות הפלסטינית למחבלים ולבני משפחותיהם, כך עפ"י פרסום של אריאל כהנא בעיתון ישראל היום.
"איננו מאמינים שאלימות ראויה בשום דרך לעידוד או לפרס, אלא להפך. יש למנוע אותה ולגנות אותה", אמרו גורמים באיחוד האירופי לעיתון בעקבות העברת חוק קיזוז משכורות למחבלים. "מערכת התשלומים לאסירים הפלסטינים, לאסירים לשעבר ולבני משפחותיהם היא חלק מהדיאלוג הפוליטי של האיחוד האירופי עם הרשות הפלסטינית והוא נעשה ברמות הבכירות ביותר".
ההודעה מגיעה לאחר שאוסטרליה הודיעה השבוע על החלטתה לבטל את המימון לרשות הפלסטינית מחשש שהכסף מועבר לתמיכה בטרור. צעד זה מגיע כשלושה חודשים לאחר שהקונגרס האמריקני אישר את חוק "טיילור פורס", במסגרתו ארה"ב הפסיקה כל סיוע לרשות הפלסטינית,
השבוע מסיירת בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית משלחת של האיחוד האירופי הכוללת את מנהל "תוכנית השכנות האירופית" במסגרתה מקבלים הפלסטינים מענקים שנתיים בגובה מיליארדי יורו. באיחוד אינם מתכוונים להקטין את התמיכה הכלכלית ברשות כי אם לבחון שהיא "יעילה ואפקטיבית באופן המקסימלי כדי לקדם את פתרון שתי המדינות".
בשיחות עם הצד הפלסטיני צפויים האירופאים לברר את סוגיית התמיכה בטרור תוך שהם מפצירים מישראל לדבוק בהסכמי פריז המסדירים את גביית המיסים של ישראל עבור הפלסטינים מהם, עפ"י החוק החדש, תקזז ישראל את תגמולי הטרור שמעבירה הרשות למחבלים.
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20