פגישת הליכוד – הבית היהודי: בשעה זו מתקיימת בין ראשי 'הבית היהודי' לבין ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו בניסיון לקדם את האיחוד בין מפלגות הימין ולשלב את 'עוצמה לישראל' בבלוק הטכני של ה'איחוד הלאומי' ו'הבית היהודי'.

נתניהו התחייב לשריין נציג של 'הבית היהודי' במקום ה-28 ברשימת 'הליכוד' לכנסת כאשר לאחר הבחירות הנציג יעבור לרשימה המאוחדת. בהמשך הציע לנציגים שני תפקידי שר משמעותיים – ככל הנראה תיק החינוך לרב רפי פרץ ותיק השיכון לח"כ בצלאל סמוטריץ' – אם הוא ירכיב את הממשלה הבאה.

עוד סוכם על חוק נורווגי מורחב בהסכמים הקואליציוניים וכי במהלך מערכת הבחירות המפלגות לא יתקפו זו את זו אלא יחזקו זו את זו לטובת ניצחון הימין.

ראש הממשלה נתניהו: ״הבחירות הבאות הן בין ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ לבין ממשלת ימין בראשותי. אני מברך את נציגי הבית היהודי והאיחוד הלאומי על שגילו אחריות כלפי ארץ ישראל והצליחו לאחד את השורות כדי להבטיח שקולות הימין לא ילכו לאיבוד״.

יו״ר הבית היהודי הרב (תא״ל) רפי פרץ: ״לא ניתן למטיפים משמאל להכתיר את עצמם כמנהיגי המדינה. בסוף התהליך כולם יראו שצדקנו. אקבל החלטה במהלך היום ואבקש את אישור מרכז המפלגה להסכם. הציונות הדתית תהיה שותפה בכירה בהנהגת המדינה ובממשלה הבאה״.

מוקדם יותר הבוקר נענו אנשי 'עוצמה' לקריאות הרבנים והשיבו בחיוב לפשרת 'האיחוד הלאומי' לפיה נציגיהם ישתבצו במקומות ה-5 וה-8 ברשימת המאוחדת. הערב תתקיים ישיבת מרכז 'הבית היהודי' בו ידרשו 950 חברי מרכז המפלגה לאשרר את האיחוד עם הבית היהודי ולהצביע על חיבור אפשרי עם 'עוצמה לישראל'.

בתוך כך, נמשכים המגעים לאיחוד בשמאל בין יו"ר 'יש עתיד' ליו"ר 'חוסן לישראל'. יאיר לפיד ובני גנץ נפגשים בשעה זו בביתו של ראש מטה 'יש עתיד' בסביון. גורם המעורה בפרטי המו"מ אמר בשיחה עם ערוץ 20 כי " לא הכל סגור אבל יש התקדמות משמעותית בפעם הראשונה מאז תחילת המגעים"

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20