אחיו של מדחת יוסף, לוחם מג"ב שדימם למוות במתחם קבר יוסף במהלך האינתיפאדה השנייה, תקף את הרמטכ"ל לשעבר ומי שהיה מפקד אוגדת איו"ש בזמן האירוע, בני גנץ.

מדחת יוסף הי"ד

"מי שהפקיר חייל, יפקיר מדינה שלמה", אמר מהאדי יוסף ל'ישראל היום' בתגובה על הדברים שאמר הבוקר בני גנץ למפגינים דרוזים מול ביתו, אחרי שכבר תקף את גנץ לאחרונה בתכנית 'האולפן הפתוח' עם אלירן טל.

"יש לנו ברית דמים אבל לא פחות מכך יש לנו ברית חיים", אמר גנץ לראשי המחאה. "אנחנו צריכים לוודא שבצורה משותפת אנחנו בונים את השותפות הזו ואת הברית הזו כברית חיים כמו שראוי שיהיה".

גנץ הבהיר כי "אעשה כל שביכולתי לפעול למען תיקון נכון של החקיקה שיביא לידי ביטוי את הקשר העמוק והבלתי ניתן לניתוק לא רק בקרב אלא גם בחיים".

הפקרתו של מדחת יוסף בקבר יוסף נחשבת עד היום לפרשיה כואבת במיוחדת במערכת היחסים עם הדרוזים ורבים מהם רואים בגנץ אחראי ביחד עם ראש הממשלה ושר הביטחון דאז, אהוד ברק, לבחירה שלא לחלץ את מדחת יוסף ממתחם הקבר.

בני גנץ עם אמאל אסעק, ממובילי המחאה נגד חוק הלאום. צילום: פלאש 90

 

"הוא לא מתאים לנהל מדינה אחרי שהפקיר את אחינו לדמם בשכם, הוא קבלן קולות", אמר מהאדי יוסף, אחיו של מדחת ז"ל. מהאדי תקף את גנץ גם על כך שלא התנצל עד היום: "אם גנץ לא שינה את עמדתו תוך 19 שנים, הוא לא ישנה את עמדתו תוך שנייה. הוא עושה צחוק מהדרוזים".

בתוך כך, גם שר התקשורת איוב קרא הגיב לדברים ואמר כי "את הענן סביב הפקרתו של מדחת יוסף ז"ל והאחריות על קריסת והשפלת צד"ל לא ניתן למחוק בחיבוק מזויף ובמתקפה פופליסטית ומבישה על חוק הלאום".

אלון מליק

אלון מליק