חולצתו הקרועה של הילד שהותקף באריאל

 

לאחר המודעות האנטישמיות בהן הוצג ראש העיר כחזיר עם כיפה והפצת מנשרי ההכפשה נגד סיעת 'הבית היהודי' בעיר, האלימות נגד האוכלוסייה הדתית באריאל לא מרפה.

בסוף השבוע הותקף בבירת השומרון ילד בן 11 ע"י בני נוער שדחפו אותו, קרעו את חולצתו וכינו אותו "דתי מסריח". עלי הוכהאוזר, אביו של הילד שהותקף ועולה חדש מארה"ב, הביע זעזוע בפוסט שהפך ויראלי בפייסבוק מהתקרית האלימה.

"הבן שלנו, ילד בן 11, הותקף השבת באלימות בגלל שהוא דתי. כאן, בעיר שלנו, באריאל", סיפר האב, "אנחנו עולים מארצות הברית. הגענו לפני 9 שנים לעיר הנפלאה הזאת והתאהבנו בה מיד. עיר של סבלנות, של אהבה בין כל התושבים, עיר שאפשר לתת לילדים להסתובב בה בלי חשש ובלב שקט".

"אבל משהו קרה כאן בעיר בתקופה האחרונה, רוחות רעות עוברות על העיר. אנחנו עוקבים בדאגה אחרי ההתבטאויות כאן בפייסבוק, אחרי ההכפשות, ההאשמות, הפלאיירים הנוראיים שמודבקים על המכוניות… אבל בחלומות הכי רעים שלנו לא חשבנו שזה יגיע עד אלינו, לבית שלנו, לילדים שלנו. לא חשבנו לשניה שצריכים לדאוג במדינה שלנו, המדינה של כולנו – כל העם היהודי – שתהיה אלימות נגדינו בגלל שאנחנו יהודים דתיים".

"והנה השבת זה קרה", כתב הוכהאוזר בכאב. "בננו בן ה-11 הלך ברחוב בשבת בצהריים כשלפתע הותקף ע"י בני נוער. הם הצמידו אותו לגדר, דחפו אותו, קרעו את החולצה שלו, צרחו עליו 'דתי מסריח'. תארו לכם מה זה לקבל הביתה ילד כי תקפו אותו ברחוב כי הוא דתי. לא מאחל את זה לאף הורה. מזכיר תקופות כ"כ רעות בהיסטוריה היהודית".

"רוחות רעות עוברות על העיר". אריאל. צילום: בת-אל בנימין

 

"אני לא בא פה לנסות ליצור עוד סיבה למריבה. אין לי שום עניין כזה. אני פשוט מבקש מכולם לעשות בדק בית באופן אישי. איך אנחנו מתנהגים? איך אנחנו מדברים על אוכלוסיות ששונות מאיתנו? מה המסר שהילדים שלנו סופגים מאיתנו? אנחנו כמבוגרים אמורים להיות מגדלור ערכי עבור ילדינו, מקור אור של סובלנות וסבלנות. בבקשה, בואו נוריד את השנאה בינינו ונחזור לחיות חיים משותפים מתוך כבוד הדדי. כי בסוף זה מה שכולם רוצים פה", חתם האב את דבריו.

לדברים הגיבו תושבים רבים, חילוניים ודתיים, שהביעו זעזוע האלימות וקראו להגיש תלונה במשטרה. הוכהאוזר סיפר כי הנערים הפוגעים נעלמו מהזירה ועל כן טרם הוגשה נגדם תלונה.

ראש העיר, אלי שבירו, גינה את האלימות: "אני מגנה אלימות מכל סוג שהוא. אנחנו נמצאים במדרון חלקלק, שיהיה קשה לעצור אותו. אני מבקש מכולם לנהוג באיפוק ולכבד אחד את השני. דברתי עם האם, הבעתי שאט נפש והזכרתי כי מדובר בעשבים שוטים".

כרזות אנטישמיות פוזרו בבתי הכנסת

כזכור, ביום שישי נמצאו כרזות אנטישמיות פזורות ברחוב נחשונים בעיר אריאל, בהן מוצג ראש העיר אליהו שבירו כחזיר עם כיפה ופיאות לראשו, כשלצידו הכיתוב ברוסית "אריאל לדתיים זה בטוח". מנשרים נוספים פוזרו בלילה שבין חמישי לשישי בבתי הכנסת בעיר. המנשרים הם פרפרזה לפרסומים ברוסית של סיעת "אריאלי" בראשות שבירו בהן נכתב "אלי שבירו – זה בטוח".

הכרזות האנטישמיות באריאל

 

במנשרים אחרים שהוצמדו בלילה לשמשות מכוניות ברחבי עיר הופצה "אזהרה" לתושבים נגד סיעת 'הבית היהודי – האיחוד הלאומי' בה נטען "הצבעת לבית היהודי, קיבלת אלי שבירו!". מצידן השני של המודעות נכתבו הכפשות אישיות כלפי אחד מחברי המועצה.

הכרזות האנטישמיות זכו לגינוי מהתושבים הנסערים, עולים וותיקים כאחד. סגן ראש העיר ויו"ר סיעת "אריאל ביתנו" בעיר, פבל פולב, אף הגיש תלונה במשטרה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20