בעקבות חשיפת 'ערוץ 20', מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, יקיים בדיקה בעניינו של רג'א זעאתרה העתיד להתמנות לסגן ראש עיריית חיפה.

שר הפנים אריה דרעי דרש שלא למנות את זעאתרה לתפקיד בעקבות תמיכתו בטרור והתבטאויותיו האנטי-ישראליות וביקש לבחון האם הוא רשאי לשלול את שכרו. הערב (מוצ"ש) הודיע היועץ המשפטי של משרד הפנים, עו״ד יהודה זמרת, לשר דרעי כי זעאתרה מכחיש עובדתית חלק מהטענות נגדו.

זעאתרה וקליש. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של חד"ש

 

בעקבות כך, הורה השר למנכ״ל משרד הפנים לקיים בדיקה מקיפה בנוגע לטענות נגד זעתרה ובסיומה, יפנו ליועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט, שיחליט האם בסמכות השר דרעי למנוע תשלום שכר לזעתרה אם ימונה לסגן ראש עיר.

השר אריה דרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

בישיבת המועצה הבאה שתתקיים ב-8 בינואר, מתכננים התושבים לקיים מחאה שתמנע את מינויו הרשמי של זעאתרה. התושבים המוחים קוראים לראש העיר הנכנסת עינת קליש רותם לבטל את ההסכם. מאות כבר אישרו הגעתם להפגנה וכאלף איש הביעו התעניינות. רבים גם חתמו על עצומה להדיחו.

דף המחאה נגד מינוי זעאתרה

לפיד: "ההחלטה למנותו – טירוף מערכות"

היום הצטרף יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד לקריאה להדחתו של זעאתרה. "החלטת מפלגת העבודה למנות לסגן ראש עיריית חיפה תומך מוצהר של החיזבאללה וה-BDS שהשווה את הציונות לדאעש היא טירוף מערכות מוחלט", צייץ לפיד בטוויטר וקרא לקליש לבטל את המינוי.

ביום חמישי פנה יו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת יואב קיש (הליכוד), לשר דרעי בדרישה לא לאשר את שכרו של הסגן המיועד. קודם לכן הגיש ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הצעת החוק לפיה לא יוכלו תומכי טרור להתמודד לרשויות המקומיות ושר הפנים אף יוכל להדיח אותם בעת כהונתם.

כזכור, זעאתרה סירב להתנצל על דבריו ואף טען שאין רעים וטובים בסיפור של ישראל וחיזבאללה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20