משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד פנתה היום (שני) לאלוף פיקוד מרכז נדב פדן בדרישה כי בית המחבל אחמד ג'ראר אשר נבנה מחדש ייהרס בשנית.

הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

"אבקש שהחוק לא ייעשה על ידכם ל'אות מתה', אבקש לבצע מעצר מידי ושפיטה לעונש המרבי של כל מי ששותף לבניית הבית",  דרש במכתב עו"ד בלייכר מארגון 'חוננו' בשם המשפחה. "כל יום נוסף שהבית עומד על תילו, מהווה פגיעה קשה בביטחון אזרחי ישראל ,ופגיעה קשה ביותר בנרצח ומשפחתו".

כזכור, הרב שבח הי"ד, אב לשישה, נרצח בחודש ינואר האחרון בפיגוע ירי סמוך למקום מגוריו בחוות גלעד שבשומרון. כשבועיים לאחר מכן חוסל המחבל במבצע משותף של שירות הביטחון הכללי, צה"ל והימ"מ. בית המחבל בג'נין נהרס במהלך המצוד אחריו ולא במסגרת צו הריסה.

ארגון הטרור פת"ח בראשו עומד יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, הצהיר לאחר הרצח כי יעניק דירה חדשה למשפחת המחבל. ביום שישי נודע למשפחה השכולה כי אכן בית המחבל נבנה מחדש.

רוצח הרב שבח הי"ד המחבל אחמד ג'ראר

 

בשיחה עם ערוץ 20 אמרה יעל, אלמנתו של הרב, כי היא איננה מופתעת שבית המחבל עומד שוב על תילו. "איכשהו נראה שדברים במדינה קורים בהפתעה, ביתו של המחבל הארור נהרס בטעות תוך כדי פעילות ולפתע נבנה שוב, ועכשיו צריך להתחיל לגבש מדיניות אם להתייחס וכיצד. בעיניי כדי לייצר הרתעה יש צורך במדיניות קבועה ואוטומטית במצבים כאלה. ועד שלא תהיה כזו, שום סיפור כזה לא מפתיע".

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20