המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר. צילום: פלאש 90

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר קיבלה את טענות עוצמה יהודית והודיעה לעיריית רהט שבריכת השחייה במימון ציבורי, לא תוכל להיות בריכה נפרדת והתנהלות שכזאת לא תעמוד במבחן בג"צ.

בעקבות פניית אנשי עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ועו"ד איתמר בן גביר זילבר שלחה אתמול (ראשון) זילבר מכתב ליועצת המשפטית של עיריית רהט.

השלושה פנו לזילבר בעקבות שורה ארוכה של מקרים בציבור הדתי והחרדי בהם קבעה זילבר כי הפרדה במימון ציבורי אינה חוקית.

במכתבה של זילבר לעיריית רהט אמש היא כותבת כי: "ככלל הפרדה בין גברים לנשים במרחב הציבורי הינה פרקטיקה בעייתית הפוגעת בשוויון. הדברים מקבלים משנה תוקף בשים לב לכך שמדובר בבריכה ציבורית ראשונה ובהתאם לכך גם היחידה ברהט"

זילבר הודיעה לאנשי רהט כי אם לא יונהגו גם שעות משפחה מעורבות אזי המדובר במדיניות הנוגדת לחוק ולא תעמוד במבחן בית המשפט העליון ולפיכך ביקשה את התייחסות העירייה לדברים.

עו"ד איתמר בן גביר אמר בתגובה כי :"נתחיל ברהט, אבל המטרה שלנו היא אכיפת החוק והכללים בכל מקום מרהט ועד דיר אל אסד. לא ניתן יד להדרת הנשים במגזר הערבי ולשובניזים הערבי וככול שהגברת זילבר סבורה שהפרדה היא לא-חוקית נדאג שהחוק ייושם בכל מקום".

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) גיבה הבוקר את ראש עיריית רהט ואמר כי הוא "מבקש לחזק את ראש עירית רהט טאלל קרנאווי, המתקומם נגד דיקטטורת בג"צ והמשנה ליועץ המשפטי הגב' דינה זילבר, המבקשים לחייבם להתרחץ בברכה ביישובם, באופן הנוגד את ערכי הצניעות לתפישתם".

"במדינה יהודית ודמוקרטית, רשאי ישוב באמצעות נבחריו, לקבוע את כללי הרחצה בברכה המקומית לפי אמונת תושביו ונבחריו ולא לפי דיקטטורת בג"צ ודינה זילבר.אני קורא לשרת המשפטים להבהיר זאת לרשות השופטת, או שהרשות המחוקקת תידרש לכך".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20