מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג: "אנו נותנים לשירותי ההצלה את כל הסיוע"

בשעה זו מתכנסת  ועדת העבודה הרווחה והבריאות לדיון חירום מיוחד בעקבות אסון קריסת החניון ברמת החייל בתל אביב בתחילת השבוע. בדיון משתתפים נציגי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד הכלכלה והתעשייה, ראש מטה הדיור במשרד האוצר, נציגי משטרת ישראל, רשם הקבלנים ונציגי ענף הבנייה במשרד הבינוי והשיכון,  הנהלת חברת אפריקה ישראל, מנכ"ל חברת דניה סיבוס ומוזמנים נוספים.

ראשונת הדוברים בדיון היתה סנ"צ איריס ברק, נציגת אגף החקירות של המשטרה, אשר הבהירה כי לא תוכל להתייחס לממצאי החקירה ולמעצרים שהתבצעו עקב צו איסור פרסום.

"המשטרה שוקלת להקים יחידה ייעודית לטיפול בתאונות העבודה בענף הבניה", אמרה ברק. בהמשך התעוררה סערה בדיון לאחר שמספר חברי כנסת תקפו את המשטרה וטענו כי המשטרה מזלזלת בחקירות בחשד ל"גרם מוות ברשלנות" בענף הבניה.

מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג, פתח את דבריו בהבעת צער על האירוע. ״אני מביע צער עמוק ואת תנחומיי על העובדים שלנו שנהרגו באתר. אנו נותנים לשירותי ההצלה את כל הסיוע שניתן כדי לנסות להציל את הקבורים מתחת להריסות", אמר.

גינזבורג הוסיף: ״אני בעצמי מהנדס בהכשרתי ולמרבה האירוניה אני גם קצין חילוץ. האירוע הזה קשה מאוד. קשה לי להתייחס לאירוע עצמו, אבל בדניה סיבוס נשתף פעולה מלאה עם גורמי החקירה כדי להגיע לחקר האמת"

אמש (ד') הותרו לפרסום שמותיהם של שלושה ממהרוגים באסון אולג יעקובוב (60) מתל אביב, דניס דיאצ'נקו (28) נתין זר אזרח אוקראינה ועאהד אלחאג' (34) מבית רימא. כוחות ההצלה ממשיכים כל הזמן בחיפוש אחר נעדרים נוספים, אמש הגיעו כוחות החילוץ לגופה נוספת שהוצאה מבין ההריסות, ונמשכים החיפושים אחר 3 נעדרים אשר קיים חשש לחייהם ונותק עימם הקשר.

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב