רה"מ בנימין נתניהו פועל להסדרת היחסים עם סעודיה, כך פורסם הערב (ש') בחברת 'החדשות'. עפ"י הפרסום, בכוונת נתניהו להפוך את היחסים לרשמיים וגלויים בטרם תחל מערכת הבחירות לכנסת.

לרה"מ מסייע בכינון היחסים ראש המוסד יוסי כהן. בנוסף, ארה"ב שותפה למהלך. בלשכת ראש הממשלה בחרו שלא להגיב לידיעה.

בתוך כך, עפ"י דיווח של 'כאן 11' ישראל אישרה לחברת הסייבר הישראלית NSO למכור את תוכנת הריגול פגאסוס לסעודיה. התוכנה שימשה את המדינה המוסלמית ליירט שיחות והודעות מהמכשיר הנייד של העיתונאי ג'מאל חשוקג'י שסעודיה מואשמת ברציחתו.

כזכור, בחודש שעבר התייחס רה"מ לרצח העיתונאי ויצא להגנת סעודיה הפועלת לצד ישראל אל מול איומי הגרעין האיראני.

"מה שאירע בקונסוליה באיסטנבול היה נוראי, ויש לטפל בכך באופן הראוי", אמר נתניהו בבולגריה. "בו בזמן, אני אומר שחשוב מאוד למען יציבות האזור והעולם שסעודיה תישאר יציבה ויש למצוא דרך להשיג את שני היעדים כיוון שאני חושב שהבעיה הגדולה יותר היא מצד איראן ועלינו לוודא שאיראן לא תמשיך בפעילויות העוינות כפי שהיא עושה בשבועות האחרונים".

התחממות ביחסי ישראל ומדינות ערב

באוקטובר האחרון ביקר נתניהו בעומאן ואחריו ביקר שם השר ישראל כ"ץ, שר התקשורת איוב קרא ביקר בדובאי. התחממות היחסים עם מדינות ערב לא נעצרה פה ולאחר ביקור השרה מירי רגב באבו דאבי חודשו גם לאחרונה באופן רשמי היחסים עם צ'אד המוסלמית.

רה"מ נתניהו ונשיא צ'אד אידריס דבי. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

 

לאחר ביקור גומלין שצפוי להתקיים בצ'אד, נתניהו הבהיר כי הוא עתיד לבקר במדינה ערבית נוספת. גם סודן ובחריין צפויות להוציא לאור בקרוב את יחסיהן הדיפלומטיים עם ישראל המתנהלים כיום מתחת לפני הקרקע.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20