מקור המקורב לארגון הטרור ברשות הפלסטינית מסר לסוכנות הידיעות 'קודס פרס' כי מזכ"ל התנועה, רמדאן עבדאללה שלח, נכנס לתרדמת לפני מספר שבועות לאחר שעבר ניתוח בבית חולים 'אל-רסול אל-אדהם' בפרבר דרומי של ביירות, מעוז השייך לחיזבאללה.

מזכ"ל הגיהאד האיסלאמי רמדאן שלח יחד עם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה. צילום: רויטרס

 

המקור, שביקש להישאר בעילום שם, אמר כי שלח בן ה-60 לקה במספר אירועים מוחיים והוא הועבר מהבירה הסורית דמשק, בה הוא מתגורר, אל ביירות לשם טיפולים. אולם גורם אחר, המקורב לתנועת פת"ח, מסר ל'קודס פרס' כי בכיר בשגרירות הפלסטינית בביירות שלח דוח למודיעין ברמאללה ולפיו ייתכן שהורעל. על פי הדוח, שני הנחשדים בהרעלה לכאורה הם המוסד הישראלי או גוף מודיעין של מדינה אחרת באזור.

מחפשים יורש

על פי המקור הראשון, מנהיגי 'הג'יהאד האסלאמי' החלו לשקול עריכת בחירות חוזרות למינוי מזכ"ל חדש תחת שלח, זאת בשל חוות דעת הרופאים שהוצגה בפני נציגי התנועה לפיה, גם אם יתעורר מהתרדמת – לא יוכל לחזור לתפקד.

שלח, יליד עזה, נבחר לתפקיד מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי ב-1995, אז החליף את המזכ"ל הקודם פתחי שקאקי, שחוסל ע"י ישראל במלטה. במהלך האינתיפאדה השניה, שלח היה אחראי להוראות ישירות לביצוע מספר רב של פיגועים, דבר שהוביל את ישראל להתייחס אליו כמפקד צבאי בנוסף לתפקידו הפוליטי.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20