בני הזוג נתניהו באירוע של קרן היסוד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אחרי הודעת התמיכה של שר החוץ של בחריין בישראל לאחר תקיפת איראן ברמת הגולן, היום מפרסמת סוכנות הידיעות AP כי שגריר המדינה הערבית נפגש באחרונה עם לא אחר מראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. לפי הדיווח בחודש מרץ האחרון, כאשר ראש הממשלה הגיע לארצות הברית לכנס ועידת AIPAC, סעדו נתניהו ורעייתו שרה במסעדה בשכונת ג'ורג'טאון שבוושינגטון. במקרה,  שם בילו גם שגריר איחוד האמירויות בארה"ב, יוסף אל-אוטיבה ושגריר בחריין עבדאללה אל-ח'ליפה, יחד עם בכיר במחלקת המדינה האמריקנית ומספר עיתונאים.

כאשר הגורמים האמריקניים זיהו את נתניהו, במרחק מספר שולחנות מהם, הזמינו אותו להצטרף לשולחנם. הבקשה, כמובן, לא עברה במישרין. הגורם המתווך הראשון היה בעלי המסעדה, ולאחר מכן אחד העיתונאים ניגש אל ראש הממשלה הישראלי והזמינו לשבת באותו שולחן עם השגרירים ממדינות המפרץ.

כעבור דקות אחדות, ניגשו בני הזוג נתניהו לשולחן ובירכו את המסובים בחום. נתניהו שוחח עם השגרירים, ענה על מספר שאלות בנוגע לאיראן ואף לחץ את ידיהם. לפי סוכנות הידיעות AP, שתי המדינות סירבו לאשר את קיומה של הפגישה המאולתרת, אך ששה גורמים שונים שנכחו במקום או תודרכו על הפגישה, אשרו את הפרטים.

כזכור, בתגובה למתקפה האיראנית ברמת הגולן בליל יום חמישי פרסם שר החוץ של בחריין הודעת תמיכה מפתיעה בישראל. שר החוץ של בחריין, חאליד אל חליפה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "כל עוד איראן מפירה את הסטטוס קוו באזור והיא מפנה את חייליה וטיליה, כל מדינה באזור, כולל ישראל, רשאית להגן על עצמה על ידי השמדת מקורות הסכנה".

ביום חמישי האחרון, בכנס הרצליה, קרא שר הביטחון אביגדור ליברמן למדינות ערב המתונות"לצאת מהארון" בנוגע ליחסיהן עם ישראל: "הגיע הזמן שהמדינות הסוניות המתונות יצאו מהארון. בואו נקים מול ציר הרשע ציר מדינות מתונות. מי תמך בהודעת טראמפ? ישראל, סעודיה והמפרציות".