צעירה כבת 19 שנעדרה מאז שעות הצהריים אותרה הערב (ה') ללא רוח חיים, כשעליה סימני דקירות, באזור מיוער סמוך לעין יעל בדרום ירושלים, ליד גן החיות התנ"כי. כוחות הצלה שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותה. שוטרים וחוקרים נוספים מהשב"כ הוקפצו לזירה וחלקם מגדירים אותה "כקשה ומזעזעת".

אזור הזירה בה אותרה גופת הצעירה בעין יעל. צילום: TPS

 

בשלב זה כלל כיווני החקירה נבדקים, כולל הרקע הלאומני. המשטרה עצרה מספר חשודים ברצח הצעירה, אולם צו איסור פרסום גורף הוטל על האירוע בשלב זה. מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, שנמצא בעצמו בזירה ומקיים הערכת מצב, החליט להטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

"כשהגענו למקום הובילו אותנו לשטח פתוח שם ראינו צעירה כבת 19 מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה", סיפר פראמדיק מד"א, ספי מזרחי. "ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".

אזור הזירה בה אותרה גופת הצעירה בעין יעל. צילום: TPS

 

'אלמגור': באותו מסלול תמים נרצחו הסטודנטים רון לוי ורויטל סרי

בארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' מזכירים כי במקום ההוא אירע רצח לאומני גם לפני 33 שנים סמוך למנזר כרמיזן. "זה היה ב-22 באוקטובר 1984, שני סטודנטים ישראלים, רון לוי ורויטל סרי, ירדו באותו מסלול תמים ובלב הטבע נרצחו בסמוך למנזר בידי איסא עבד רבו, ששוחרר בינתיים מהכלא ב-3 הפעימות".

כוחות הביטחון בזירה בעין יעל. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
כוחות בזירה בעין יעל. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אזור הזירה בה אותרה גופת הצעירה בעין יעל. צילום: TPS