הבוקר (שישי) פרסם העיתונאי בן כספית בטורו במעריב כי בנו של ראש הממשלה, צפוי להתמודד בפריימריז הקרובים של הליכוד במחוז השפלה.

אלא שנתניהו הכחיש לחלוטין את הדיווח ותקף את כספית: "בן כספית ממציא בדיות מראשו הקודח כנגד משפחת נתניהו באובססיביות כבר מעל 20 שנה" אמר והוסיף: רק לאחרונה הוא שילם פיצויים ונאלץ להתנצל בפני אמי כאשר כתב בעיתון שהיא פיטרה גנן ניצול שואה, דבר שלא היה ולא נברא״.

עוד הוסיף בנו של ראש הממשלה כי ״כספית עובר להמציא סיפורים מצוצים מהאצבע עליי – סיפורים שלא היו ולא נבראו. אם הייתי רוצה להתמודד בפריימריז, שיתקיימו בעוד זמן לא רב, הייתם שומעים על זה בכל מקום. אני אדם פרטי וזהו עוד ניסיון לגרור אותי לזירה הציבורית כדי שיהיה תירוץ לתקוף אותו בפראות בתקשורת".

יאיר נתניהו. צילום: באדיבות המצולם

 

על פי פרסומו של כספית, פעילי ליכוד מחפשים בימים אלו דירות בנס ציונה ובראשל"צ עבור נתניהו הבן, על מנת שיוכל להתמודד בפריימריז על משבצת במחוז השפלה בליכוד.

בנוסף הוא טוען כי בתחילה היה מיועד יאיר נתניהו לרוץ דרך מחוז הדרום, אולם בנו של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, גלעד שרון, מתמודד במחוז זה ונחשב מועמד חזק.

בהמשך כספית מסתייג מדבריו וטוען כי המהלך נעשה בלא ידיעתו של נתניהו הבן, ומדובר בפעילות יזומה של פעילים מהליכוד, דבר עליו חזר בציוץ נוסף בטוויטר לאור התגובות הרבות שקיבל על הפרסום.

סוגיית כניסתו של יאיר נתניהו לפוליטיקה כבר עלתה מספר פעמים, בין היתר כאשר שמו היה בין רשימת המועמדים לפריימריז המדומים ב'ליכודיאדה', שם הוא זכה לכמות הצבעות נמוכה של כ-5 אחוזים.

יש לציין כי לפני כשבועיים פרסם יאיר נתניהו פוסט חריף בדף הפייסבוק שלו התוקף את בן כספית. כמו כן, הוא עצמו הצהיר בעבר כי אינו מתכוון להיכנס לפוליטיקה.

אלון מליק

אלון מליק