בטור שהתפרסם בתחילת השבוע בעיתון 'וול סטריט ג'ורנל' טוען מארק פן יועצה לשעבר של קלינטון, כי היא מתכוונת להתמודד לנשיאות בפעם השלישית, אחרי שב-2008 הפסידה לברק אובמה במירוץ למועמדות מטעם המפלגה הדמוקרטית, ובבחירות האחרונות ב-2016 זכתה במועמדות למפלגה, רק כדי להפסיד במירוץ לנשיאות לדונלד טראמפ.

הילרי וביל קלינטון. צילום: רויטרס

 

אחרי שבחירות האמצע בארה"ב הסתיימו, החלו באופן מעשי הקמפיינים לקראת הבחירות לנשיאות שיתקיימו בשנת 2020. לפי פן, בימים אלה מנסה קלינטון לעצב את תדמיתה סביב מה שהוא מכנה "הליברליות שלה". מוקדם יותר החודש השיבה קלינטון בשלילה כאשר נשאלה האם היא מתכוונת לרוץ שוב, אך אמרה גם: "הייתי רוצה להיות נשיאה".

הטור של פן מצטרף לדברים שאמר השבוע פיליפ ריינס, יועץ-לשעבר נוסף שאמר כי הוא "מופתע כי שמה של קלינטון אינו עולה יותר בהקשר של בחירות 2020". עוד הוסיף ריינס כי "קלינטון לא תיתן להפסד משפיל לחובבן להיות הפרק האחרון בקריירה הפוליטית שלה".

 

בתוך כך יועצתו של הנשיא טראמפ, קלי-אן קונוואי, הגיבה בסוף השבוע לידיעות. היא שיתפה בחשבון הטוויטר שלה פוסט המדווח על הסיפור מה'וול סטריט ג'ורנל' והוסיפה: "אלוהים, בבקשה שזה יהיה נכון".

אלון מליק

אלון מליק