אלמונים השחיתו את קבר אביו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבית העלמין ירקון, כך דווח הערב (ה') לראשונה בחברת 'החדשות'. בעוד במשטרה בודקים את נסיבות האירוע, ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן וביקש ממנו לבדוק מיד מי חילל את הקבר. לדברי רה"מ, מדובר ב"מעשה מזעזע שיש לגנותו בכל לשון".

על פי הפרסום, לפני עשרה ימים גילה היועמ"ש מנדלבליט כי המצבה על קבר אביו ברוך ז"ל נותצה, זאת כשביקר בבית הקברות ביום השנה למותה של אימו. בראיון למהדורת חדשות 20, אמר השר ארדן כי "אין ספק שזה דבר מזעזע ואני כמובן אבקש מהמשטרה לתת לזה סדר עדיפות הכי גבוה כדי לאתר מיהם אותם ביריונים נפשעים שביצעו את המעשה הזה".

גבאי מאשים את רה"מ: "ראינו לאן זה הוביל ב-95'. האיש אותו איש והרמיזות אותן רמיזות"

יו"ר 'המחנה הציוני' אבי גבאי מיהר להגיב וקבע כי המשחיתים הם מצידה הימני של המפה. "כשמעודדים אלימות נגד השמאל ומאיימים על יועץ משפטי בבריונות, אין פלא שאנשים לוקחים את החוק לידיים שלהם", אמר. הוא אף השווה את המקרה לטענות לפיהן ראש הממשלה אחראי להסתה ואמר: "ראינו לאן זה הוביל ב-95'. האיש אותו איש והרמיזות אותן רמיזות. גם את האלימות, איומים והבריונות נגד שלטון החוק צריך ואפשר לשנות. ב-9 לאפריל נחליף את הממשלה והדרך הזו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20