המפכ"ל המיועד צ'יקו אדרי הודיע הערב (רביעי) כי החליט להסיר את מועמדותו: "מסיר את מועמדותי לתפקיד מפכ"ל המשטרה". בתוך כך, מתחזקות ההערכות כי המועמד המוביל למפכ"ל הבא הוא ממלא המקום הנוכחי – ניצב מוטי כהן.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן הביע צער על הסרת מועמדותו של ניצב (בדימוס) משה אדרי לתפקיד המפכ"ל.

"ניצב אדרי הוא אדם שנלחם עשרות שנים למען בטחון אזרחי ישראל וגם אם עשה טעות במעלה הדרך, הרי שנוהל נגדו מסע הכפשות לא מוצדק שעשה לו עוול נוראי", אמר השר והדגיש כי "הליך הגשת המועמדות נוהל בצורה המסודרת והראויה ביותר ומועמדותו של ניצב אדרי נבחנה תחילה מול כל רשויות האכיפה על ידי היועץ המשפטי לממשלה וצוותו ואושרה. למרות ההכפשות ניצב אדרי עבר בדיקת פוליגרף בהצלחה , בדיקה שאף בעל תפקיד אחר אינו עובר בנוגע לעברו. מעבר להליכים אלו, אין בדיקה נוספת שניתן לבצע טרם הגשת המועמדות", אמר השר.

נציין כי השר ארדן ביקש מוועדת גולדברג לבחון תחילה את שלושת המועמדים בהתאם לקריטריונים שלה, אולם הוועדה סרבה.

משה צ'יקו אדרי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

מוקדם יותר, דווח כי משרד המשפטים בודק חשד לפיו המפכ"ל המיועד ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי נפגש לפני כשבועיים עם חווה יודפת, בוחנת הפוליגרף שהוסמכה לאחר מכן לבדוק אותו, והיא סייעה לו להתכונן לבדיקה בביתהּ. כך פורסם באתר 'וואלה'. השניים הסתירו את פגישתם מהוועדה למינוי בכירים (ועדת גולדברג) גם אחרי שידעו כי יודפת נבחרה לבודקו.

"עניין זה עולה בדרגתו על כל הנושאים האחרים", אמר על כך השופט בדימוס אליעזר גולדברג, העומד בראש הוועדה, ורמז כי מועמדותו עלולה להיפסל בשל כך. על פי פרסום בערוץ עשר, אדרי עצמו צפוי להודיע בהמשך היום (ד') על פרישתו מהמירוץ לתפקיד.

כזכור, מחוות הדעת של הוועדה למינוי בכירים בעניינו, אשר פורסמה שלשום במלואה, עולה כי אדרי עבר בדיקת פוליגרף מקלה.

לינור בר-אל

לינור בר-אל