תא"ל רונן מנליס, דובר צה"ל. צילום: יחידת דובר צה"ל

 

דובר צה"ל רונן מנליס פרסם מאמר בעיתון "וול סטריט ז'ורנל" האמריקאי ובו תקף את התקשורת העולמית על כך שהאמינה לשקרי ארגון הטרור חמאס ולא בדקה את העובדות בכל הנוגע לחיסול 62 המחבלים בגבול עזה במסגרת צעדת הטרור שביצעו. "חמאס יכול לשקר לעולם, לפלסטינים ולמפקדיו, אבל אני גאה שצה"ל לעולם לא ישקר או ישתמש באזרחים ישראלים או בחיילים כפיונים. צה"ל תמיד בוחר באמת. חיילים כנראה לא מצטלמים טוב כמו טרוריסטים שמחופשים לאזרחים, אבל אנחנו כנים ועומדים מאחורי מה שאנחנו אומרים".

מנליס הפנה אצבע מאשימה לתקשורת העולמית: "חלק מהתקשורת המערבית סייעה לחמאס בפרסום שקריו במקום לבדוק את העובדות. אם כדי לנצח בדעת הקהל העולמית אני צריך לשקר כמו חמאס, אני מעדיף לומר את האמת ולהפסיד. צה"ל ניצח בכך ששמר על משפחות ישראליות מפני השגת המטרות של חמאס, שהן לפרוץ את הגדר – ולרצוח. אני הולך לישון בתקווה לחיים טובים יותר וזו האמת".

צעדת המחבלים בגבול רצועת עזה. צילום: רויטרס

 

על דובר ארגון הטרור, סמי אבו זוהרי: "בזמן שהייתי איש מודיעין בגזרת עזה, למדתי להכיר את אבו זוהרי ודוברים נוספים בחמאס. המטרה שלהם ברורה – לשקר ולעודד את השמדתה של ישראל. אבל כמו שבכיר חמאס סלאח ברדוויל אמר בעצמו בריאיון לרשת טלוויזיה פלסטינית שמתוך 62 פלסטינים שנהרגו, 50 היו אנשי חמאס".

"חמאס בעצמו הודה ש-80 אחוז מההרוגים לא היו אזרחים תמימים, חלק נוסף בהרוגים היו אנשי הג'יהאד האיסלאמי", הדגיש מנליס, וסיפר: "מחמוד א-זאהר, ממייסדי חמאס, אמר לאל-ג'זירה: 'כשאנחנו מדברים על התנגדות עממית, אנחנו משקרים לעם'. אפשר לסמוך על חמאס כשהם מודים בעצמם בשקרים שלהם".

מנהיגי חמאס הנייה וסינוואר. צילום: פלאש90

 

מנליס פירט את אופן הפעולה של ארגון הטרור בארגון צעדת המחבלים: "כל אדם שהגיע לגדר קיבל 14 דולר, ואם משפחה שלמה הגיעה היא קיבלה 100 דולר. מי שנפגע בהפגנות קיבל 500 דולר. הקהל היה התקשורת הבינלאומית. חמאס איפשר לכל בעל מצלמה עם אינטרנט אלחוטי לקבל מקום בשורה הראשונה. הפגנה עממית ושלווה? זה השקר הגדול ביותר. חמאס לא מאפשר את חופש הביטוי או חופש ההתאספות כמו גם חופש דת או חופש עיתונות. אין דבר כזה הפגנת שלום בעזה, רק הפגנות שמאשר ארגון הטרור חמאס".

"במתקפות לעבר הגדר חמאס השתמש בתתי-מקלע, בקבוקי תבערה, עפיפוני תבערה ורימוני יד", הסביר דובר צה"ל. "מאות עזתים ניסתו לפוצץ את הגדר או לחתוך אותה במטרה לחדור לשטח הריבוני של מדינת ישראל ולהגיע לאזרחים ישראלים תמימים בתוך דקות. מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר אמר: 'אנחנו נוריד את גדר הגבול ונעקור את הלב של הישראלים מגופם', וחמאס פרסם בפייסבוק את הדרכים הקלות ביותר להגיע ליישובים ישראלים".

"בהתמודדות עם המעשים הפחדניים של הטרוריסטים שהתחפשו לאזרחים, חיילי צה"ל נהגו באומץ ובאיפוק תחת הנחיות נוקשות של הוראות פתיחה באש כדי למנוע כמה שיותר פגיעה באזרחים חפים מפשע", סיכם דובר צה"ל מנליס.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם