דוברת המשטרה, ניצב משנה מירב לפידות. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
דוברת המשטרה, ניצב משנה מירב לפידות. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

דוברת המשטרה, נצ"מ מירב לפידות, כתבה פוסט תמיכה ביאיר לפיד בשנת 2013, כך פרסם בועז גולן מאתר "0404". לפידות, שהיתה אזרחית באותם ימים, ביקשה להחליף את השלטון כדי שיהיה "סיכוי אמיתי לחיות שפוי" במדינת ישראל.

"אנחנו כמה חבר'ה שעוקבים בדריכות אחרי הקמת הממשלה, רוצים לחזק אותך", כתבה דוברת המשטרה כיום בדף הפייסבוק של יו"ר יש עתיד. "אנחנו איתך עד הסוף, ואם יהיו שוב בחירות אני בטוחה שתקבלו אף יותר. נבחר בכם שוב ושוב. אל תכנעו. אנחנו מחזקים אתכם", כתבה לפידות. דוברת המשטרה בהווה הגדילה לעשות כשרמזה כי השלטון דאז בראשות נתניהו דרדר את המדינה למצב שהחיים בה בלתי שפויים. "ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו לשינוי אמיתי ולסיכוי אמיתי לחיות שפוי במדינה שלנו. אנחנו איתך".

חודשים ספורים לאחר הודעת התמיכה שכתבה ליו"ר יש עתיד, מונתה לפידות לדוברת משרד האוצר, תחת כהונתו של שר האוצר דאז, יאיר לפיד.

הפוסט שכתבה לפידות בדף הפייסבוק של לפיד
הפוסט שכתבה לפידות בדף הפייסבוק של לפיד

 

גולן תהה בעניין העוינות האפשרית של הצמרת המשטרתית לשלטון: "מה חושבת לה כעת דוברת משטרת ישראל? האם היא משתוקקת כבר לראות במפלתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו? האם היא שמחה ומאושרת למראה ומשמע ההדלפות מחדרי החקירות? אם נחבר לדוברת המשטרה, שב-2013 הצהירה כי היא רוצה בהחלפת ממשלת נתניהו, את ליאור חורב יועץ התקשורת של המפכ״ל, נקבל צמרת משטרתית עוינת לצמרת המדינה. נראה רע ובהחלט מצריך בירור".

לפני מספר שבועות, תקפה לפידות את ח"כ דודי אמסלם מהליכוד, על רקע הצעת החוק שתגביל את המשטרה בנוגע להמלצות לפרקליטות על הגשת כתבי אישום. לעיתונאים כתבה: ״אתם אנשים אינטליגנטיים, אתם מבינים מה עומד מאחורי הדברים של אמסלם. זה לא יעזור, אנחנו נמשיך לבצע את תפקידנו ללא מורא, ללא משוא פנים, ללא כניעה ללחצים. ביושר, בהגינות, בחתירה למצוינות ולמען הצדק והדמוקרטיה״.

לפידות יצאה גם נגד השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, האחראי בין היתר גם על המשטרה, ואמרה אחרי מעצרם של מני נפתלי ואלדד יניב כי "אנחנו מבינים שמנקודת ראות אחת הדברים יכולים להיראות כטעות – מבחינה פוליטית, ארדן רואה שהמעצר שירת פוליטית את מי שנעצר. הוא זכאי לדעתו, הוא לא חייב לחשוב תמיד אותו דבר, זו מדינה דמוקרטית".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם