עורך דינו של חוקר הרשות לניירות ערך ערן שחם-שביט שחילופי המסרונים בינו לבין השופטת נחשפו אמש, מגיב לראשונה לפרסום. "כל התנהלותו מול השופטת פוזננסקי-כץ היתה עניינית ובמסגרת המקובלת והלגיטימית של רשות חוקרת מול שופט מעצרי ימים, שאינה דומה להתנהלות מול שופטים במשפט עצמו"
שופטת, מסרונים, חוקר, פוזננסקים, רשות לניירות ערך
פוזננסקי וההתכתבות. צילום מסך: חדשות 10

עורך הדין של שחם-שביט מסר כי הוא החליט אמש, מיוזמתו, לצאת לחופשה עד לסיום הבירור בעניינו בנציבות שרות המדינה. במהלך היום יגיע עו״ד שחם-שביט לנציבות במטרה לקדם את הבירור ולהביא לסיומו המהיר.

״עו״ד שחם-שביט הוא משפטן מקצועי, הגון וערכי, המבצע את עבודתו במסירות ובנאמנות מלאה. כל התנהלותו מול השופטת פוזננסקי-כ״ץ היתה עניינית ובמסגרת המקובלת והלגיטימית של רשות חוקרת מול שופט מעצרי-ימים, שאינה דומה להתנהלות מול שופטים במשפט עצמו. חשוב לזכור כי את חלקה הראשון של פרשת בזק חקרה רשות ניירות ערך. את חלקה השני של פרשת בזק חוקר צוות חקירה מיוחד (צח״מ) המורכב מחוקרי רשות ני״ע ומחוקרי להב 433".

עוד נמסר מעורך הדין כי ״בניגוד לרושם השגוי שנוצר החל מהפרסום אמש, עו״ד שחם שביט עדכן את השופטת, שגישתו המתונה ביחס לימי המעצר לחשודים – התואמת את הדברים שהביעה השופטת בדיונים – קנתה לה אחיזה בצח״מ. עוד הוא מסר לשופטת כי הוא שמח לבשר לה שבעוד דקות ספורות היא תקבל הודעה מעמיתיו לצח״מ, חוקרי להב 433, כי החליטו לשחרר שניים מהחשודים. באשר לבקשה להארכת המעצר של שני חשודים נוספים, עדכן עו״ד שחם שביט את השופטת, כי עמיתיו צפויים לבקש הארכת מעצר של שלושה ימים, אולם הוא – כנציג רשות ני״ע – סבור שניתן להסתפק ביומיים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20