היהודים בגרמניה יפסיקו לחבוש כיפות. צילום: רויטרס
היהודים בגרמניה יפסיקו לחבוש כיפות. צילום: רויטרס

 

חברי הקהילה היהודית בעיר בוכום שבמערב גרמניה, קיבלו החלטה שלא להסתובב עם כיסוי ראש ברחבי העיר, כך פורסם ב'ג'רוזלם פוסט'. ההחלטה השנויה במחלוקת מגיעה בעקבות ריבוי התקפות אנטישמיות נגד היהודים מצד מוסלמים בתקופה האחרונה.

הרב אברהם קופר ממרכז שמעון ויזנטל סיפר כי "הגרמנים, יותר מכל עם אחר באירופה, צריכים להבין שמה שמתחיל עם היהודים – לא נגמר עם היהודים. כאשר העליתי את הנושא של המהגרים המוסלמים עם שר המשפטים הגרמני, נאמר לי כי הנושא יטופל, ושהרשויות עושות מאמצים לשלב את המהגרים החדשים בערכים הגרמניים".

"לרשויות בגרמניה, למנהגי הכנסיות ולארגונים הלא ממשלתיים יש מחויבות מוסרית להבטיח שיהודים גרמנים במאה ה-21 לעולם לא יצטרכו להסתיר את הזהויות היהודיות שלהם ברחובות גרמניה", הוסיף קופר, שסיפר כי בשלוש השנים שעברו מאז פגישתו עם שר המשפטים הגרמני, הוא לא שמע על שום מאמץ מצד הממשלה הגרמנית לטפל באנטישמיות הגוברת בקב הקהילות המוסלמיות במדינה.

בסוכנות הידיעות "רדיו בוכום" דווח כי נציג הקהילה היהודית בעיר הודיע כי חברי הקהילה יפסיקו לחבוש כיפות בפומבי בשל ההתמודדות הקשה שלהם עם עלבונות ואלימות ברחובות הציבוריים כאשר הם מזוהים כיהודים. "צעירים מוסלמים תוקפים את אנשי הדת היהודית", אמר הנציג.

העיר בוכום היא עיר תעשייתית עם אוכלוסייה של כמעט 365,000 תושבים. הקהילה היהודית שלה מונה למעלה מ -1,000 בני אדם.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם