ג'ייסון גרינבלט, השליח המיוחד של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למזרח התיכון, נפגש אמש (שני) עם משפחותיהם של החטופים הישראלים אברה מנגיסטו והישאם א-סייד השוהים ברצועת עזה. גרינבלט הביע עניין כם במפגש עם משפחתו של הישאם אל ג'ומעה אבו גנימה, אך זה לא התאפשר.

ג'ייסון גרינבלט שליח ארה"ב למזה"ת בפגישה עם משפחות מנגיסטו וא-אסייד. צילום:
גרינבלט והמשפחות, אתמול. צילום: שגרירות ארה"ב

בהצהרה רשמית מטעם שגרירות ארה"ב בישראל, נמסר: "גרינבלט הביע זעם על כך שחמאס לא אפשר לישראלים, שחלקם זקוקים לטיפול רפואי, לתקשר עם משפחותיהם ולחזור הביתה. גרינבלט הביע את תקוותו הכנה שכל שלושת הישראלים יחזרו למשפחותיהם באופן מיידי".

בעמוד הטוויטר הרשמי של גרינבלט פורסמה תמונה מהמפגש, תחת הכיתוב: "נפגשתי הרגע עם משפחותיהם של הישראלים שככל הנראה נמצאים בעזה. בושה שארגון חמאס לא מאפשר את חזרתם. כולם חייבים לחזור הביתה".

בשבוע שעבר פורסם כי על פי דיווחים בתקשורת הערבית ישראל וחמאס קרובות להשלמת עסקת מידע – שלב ראשון מתוך שניים בעסקת חילופי שבויים. מהלך דומה אירע בשנת 2009 אז קיבלה ישראל סרטון בו נראה גלעד שליט בתמורת לשחרור 25 מחבלות פלסטיניות. כעת דווח כי חמאס דורש בתמורה את שחרורם של המחבלים ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו שוב. בתחילת השבוע התיייחס שר הביטחון אביגדור ליברמן לדיווחים ואמר כי: "אין שום פריצת דרך משמעותית. המאמץ נמשך כל הזמן".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20