אחרי חוק המרכולים ותיקון "מסורת ישראל" – מסלול אכיפה מוגבר לפיקוח על שמירת השבת: יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה), חשף בפני התאחדות ארגון 'איחוד הצלה' בבני ברק יוזמה חדשה, לפיה הח"כים החרדים מקדמים מסלול אכיפה מוגבר לפיקוח על שמירת השבת, בחסות משרד הפנים. כך פורסם הערב (ב') ב"כיכר השבת".

גפני התייחס לחוק המרכולים וחוק מסורת ישראל ואמר כי שניהם לא "הדבר הכי חשוב". גפני הצביע על המטרה ואמר: "יש בעיה גדולה של אכיפת החוקים, והסיכום היה, היות ובמשרד הפנים יש מאות אולי אפילו יותר מזה, פקחים שמטפלים במסתננים, והם פקחים גויים, פקחים שאינם יהודים, לא משנה, הנושא של אכיפה בתוך חודשיים נכנס למסלול שהמסלול הזה חיובי ואני מקווה שאכן הדברים האלה יקרו. אם תסתיים כל המערכת הזו שעליה דיברנו, אנחנו לא רק שומרים על הסטטוס קוו, אנחנו גם מתקדמים בנושא של שמירת שבת".

ח"כ משה גפני. צילום: פלאש 90
ח"כ משה גפני. צילום: פלאש 90

עוד חשף גפני בפני הקהל כי לולא קולות הסיעות החרדיות, תקציב המדינה לא היה מאושר ביום שישי האחרון: "באו ממשרד האוצר ואמרו שהם מקצצים חצי מתקציב החרדי, התקשר אלי ראש הממשלה בעשרה ל-2 בלילה, לפני שאישרו את התקציב ביום שישי בבוקר, הוא אומר לי: 'הרב גפני, אני מבקש שתעזור לנו להעביר את התקציב'.

"אמרתי לו, 'איך אפשר שמקצצים בבתי הספר שלנו, ובסמינרים ובפעילות שלנו. שאני יעביר את זה?'. ביבי אמר, 'מה אתה מציע?', אמרתי, 'תחזיר את הקיצוץ עד השקל האחרון, אחרת זה לא יעבור'. התקציב של הציבור החרדי חזר בחזרה, ואז העברנו את התקציב".

גורמים ביש עתיד אומרים לערוץ 20 בתגובה ש"ראש הממשלה צריך לספק תשובות לסחטנות הפוליטית, לא אנחנו".