"המציאות בה ח"כים לא עולים, לא יכולה לרדת מהשולחן". מתוך 'לפני כולם' (ד')

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) תקף בחריפות את תכנית הפיילוט שתאפשר עליית חברי כנסת להר הבית. "חל איסור הלכתי חמור לעלות להר הבית דווקא בגלל שזה המקום המקודש ביותר לעם היהודי", אמר גפני בראיון לעיתון הליטאי 'יתד נאמן'.

"על אחת כמה וכמה לאחר שהוכח שעליה להר הבית יוצרת בעיות הגובלות בפגיעה בחיי אדם ויוצרת אינתיפאדה, כפי שהוכח כבר בעבר, והדבר מביא את הציבור המוסלמי בכל העולם, אשר חלקו אינו נגד ישראל, והופך אותו ל'אנטי' מחשש לפגיעה בנושא המוסלמי". גפני הוסיף כי הוא מתנגד נחרצות לעליית הח"כים להר. "אני מתנגד בכל תוקף להחלטה האומללה הזו ומוחה נגדה. הדבר מעיד על טיפשות, לאומנות, בורות, חוסר אחריות מהמדרגה הראשונה, ובעיקר חוסר יראת שמים".

כזכור, קצין הכנסת הודיע כי כבר מחר יוכלו חברי כנסת לעלות להר הבית, במסגרת תכנית פיילוט שגיבשה המשטרה. חברי הכנסת יצטרכו לתאם את שעת הגעתם אל הר הבית במטרה למנוע שהייה משותפת של ח"כים יהודים וערבים יחד בשטח ההר. שרי הממשלה לא יוכלו לעלות כלל. קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, שיגר מכתב לחברי הכנסת ובו סיפר כי הפיילוט היה אמור להיערך מוקדם יותר אולם נדחה בשל הפיגוע הרצחני שאירע בהר הבית.

משה גפני. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
משה גפני. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20