אל בגדדי. מקום הימצאו נותר בגדר תעלומה
עדיין חי? אל בגדדי. 

 

האם מנהיג דאעש עדיין בן החיים? לפי הגנרל האמריקאי המפקד על כוחות הקואליציה הנלחמים בארגון המדינה האסלאמית התשובה היא כן. לפי הפרסום במעריב, צוטט הגנרל סטיב טאונסנד שאמר: "ישנן אינדיקציות מודיעיניות לכך שאבו באכר אל בגדדי עדיין חי. הוא נמצא ככל הנראה במקום מסוים בעמק נהר הפרת".

טאונסנד, שטוען כי אין ראיות לכך שמנהיג דאעש חוסל, סיפר כי: "אם הוא חי במקום מסוים, אנחנו מחפשים אחריו בכל יום וכשנמצא אותו להערכתי נרצה לחסלו ולא לנסות לתפוס אותו בשבי", כך הגנרל שיסיים בקרוב את תפקידו.

טוען שאין ראיות לחיסולו של אל בגדדי. הגנרל סטיב טאונסנד. צילום: הפיקוד המרכזי של חיל האוויר האמריקאי
טוען שאין ראיות לחיסולו של אל בגדדי. הגנרל סטיב טאונסנד. צילום: הפיקוד המרכזי של חיל האוויר האמריקאי

 

כזכור, בחודש יוני האחרון פרסם משרד החוץ הרוסי הודעה בה נטען כי ישנה "סבירות גבוהה" שאל-בגדדי חוסל בסוריה. על פי הדיווח, אל-בגדאדי נכח בפגישה של בכירים בדאעש שנערכה בבניין בעיר הסורית ראקה, שהופצץ על ידי מטוסים של חיל האוויר הרוסי. מטעם ארה"ב נמסר אז כי אין אימות וודאי למותו.

שבועיים אחר כך נשמעו קולות דומים מאיראן שם אמר עלי שירזי גורם בכיר במשמרות המהפכה, המקורב למנהיג העליון של איראן האייתולה חמינאי, כי מנהיג המדינה האסלאמית אבו בכר אל-בגדאדי, "מת בוודאות".

במהלך חודש יולי דווח כי המצפה הסורי לזכויות אדם השיג "הוכחות וודאיות" לפיהן מנהיג דאעש חוסל. "וידאנו את המידע מול מפקדים בכירים בארגון דאע"ש, כולל אחד שנמצא בדרג הבכיר ביותר בקרב ההנהגה של הארגון בדיר-א-זור", צוטט מנהל הארגון, ראמי עבדול רחמן. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ אחר כך בטוויטר: "ניצחונות גדולים נגד דאעש!", מבלי שפירט למה הכוונה.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם