"השינויים האקלימיים באיראן לא טבעיים ונובעים מהתערבות זרה", אמר היום (ב') ראש ארגון ההגנה האזרחית של איראן, הגנרל תא"ל גולאם רזה ג'לאלי במסיבת עיתונאים בעקבות הבצורת הקשה אליה נקלעה איראן בתקופה האחרונה. בצורת שהביאה למחסור חמור במי שתייה ולהפגנות אלימות נגד המשטר בעקבות כך.

ג'לאלי קבע, בהסתמך על מחקר מדעי שנערך בנושא באיראן לכאורה, כי "לישראל ולמדינה אחרת באזור יש צוותים משותפים שפועלים לוודא שעננים שנכנסים לשמי איראן לא יוכלו להוריד גשם". כך הוא צוטט בסוכנות הידיעות האיראנית ISNA.

ככל הנראה חשבון הטלגרם בפרסית שפתח ראש הממשלה נתניהו, בו הציע לאיראנים סיוע במחזור מים, לא הצליח לשכנע את הגנרל האיראני, שכן הוא הוסיף כי ישראל והמדינה הנוספת "גונבות גם עננים ושלג".

ג'לאלי המשיך ואמר כי "על פי מחקרים שכללו את הרמות הגבוהות של אפגניסטן, אנו רואים שכל הרמות שגובהן מעל 2,200 מטר מכוסות בשלג, אבל הרמות שלנו יבשות".

השירות המטאורולוגי האיראני מיהר להפריך את טענותיו וקבע כי "בלתי אפשרי שמדינה תגנוב גשם או עננים. איראן סובלת מבצורת ממושכת, וזאת מגמה עולמית שלא תקפה רק על איראן".

זוהי לא הפעם הראשונה בה מאשימים איראנים את העולם בגניבת משקעים. גם ב-2011 העליל נשיא איראן דאז מחמוד אחמדינג'אד כי מדינות המערב פועלות לגרימת בצורת במדינה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20