יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ התייחס הערב (חמישי) להכרעת היועמ"ש בתיקי נתניהו ולהצהרת ראש הממשלה. "זה ערב כואב לכל פטריוט ישראל. כל מי שמוסדות המדינה חשובים לו עצוב וגם בי אין שמחה כיריב פוליטי", אמר גנץ בפתח דבריו.

יו"ר כחול לבן המשיך: "הערב הוא ערב קשה למדינת ישראל ולאזרחיה. ערב בו היועץ המשפטי מחליט על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע כנגד ראש ממשלה מכהן, הוא ערב כואב לכל פטריוט ישראלי. כל מי שהמדינה יקרה לו ומוסדותיה חשובים לו, עצוב בערב הזה וגם בי אין שמחה כיריב פוליטי.

אני מכיר את נתניהו היטב. עבדנו שכם אל שכם, ראיתי אותו ברגעים גדולים וקשים, ואני יודע עד כמה הוא אוהב את מדינת ישראל. אבל נתניהו שאני הכרתי לא היה גורר את המדינה ואת העם למצב שבו יש ראש ממשלה בחצי משרה.

מדינת ישראל ראויה ליותר מזה. בנימין נתניהו, גם אתה מבין כמה מוסדות המדינה חשובים. אני קורא לך לחדול מההתקפות על ההתקפות האישיות על נושאי התפקיד שמינית בעצמך, ועל מערכת המשפט. הייתי מצפה שבערב זה, תנאם נאום ממלכתי כראוי לראש ממשלה ותימנע מקמפיין פוליטי שחוצה קוים אדומים

הייתי מצפה ממך לנהל את מאבקך כאדם פרטי. אני מאחל לך הצלחה בכך. מר נתניהו, אל תשכח – המדינה הזאת היא של כולנו, ואין כאן שאלה של ימין ושמאל, כי ישראל היא לפני הכל.

היום בחרת לצערי לצעוד בדרך שאיננה הולמת ראש ממשלה בישראל. במקום לבחור בטובת העם, אתה בוחר בטובתך האישית".

ממפלגת 'הליכוד' נמסר בתגובה: "זכות החפות עומדת לכל אדם, גם לבני גנץ, ואנו מקווים שהוא ינקה את שמו בהקדם האפשרי מההאשמות החמורות נגדו"

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20