בשנת 1995, מעט לפני שנרצח על ידי רוצח שפל, הספיק ראש ממשלת ישראל יצחק רבין להעניק מעמד של עיר בישראל לסכנין. עיר הנמצאת במרכז הגליל התחתון, דרומית לכרמיאל וצפונית מזרחית לשפרעם. אזור יפיפה שנמצא בתחומי מדינת ישראל. זאת עם הדגל ההוא הכחול לבן והמגן דוד. 21 שנים עברו מאז והנפת דגל ישראל בעיר בסכנין נחשבת כהתרסה.
מי שהולך למשחק כדורגל בסכנין מכיר שאוהדי הקבוצה מניפים את דגלי פלסטין ואת דגלי התנועה האיסלאמית ומעודדים את קבוצתם בשיר 'בדם וברוח נפדה אותך אל קודס'. לצופה בבית זה לא נראה כמו משחק כדורגל  אלא כמו כתבה חדשותית מתהלוכה של חמאס בג'באליה. אבל למאות השוטרים במקום כל זה לא הפריע, כמו גם לשדר המשחק ששמח לספר לצופים על 'אווירה נפלאה ביציעים'. מה שהפריע והתריס זה דגל ישראל.

אוהדי סכנין. פלאש 90
אוהדי סכנין. פלאש 90

במדינת ישראל ב 2016 הנפת דגלי פלסטין וקריאות מוות ליהודים, על ידי קבוצת כדורגל שפטרונה הוא עזמי בשארה זה בסדר, אך הנפת דגל ישראל זה כבר פרובוקציה, עבירה פסולה ודינה מעצר על ידי משטרת ישראל. מתברר שלשנים של התחפרות מאחורי תירוצים קלושים המצדיקים את נוכחותנו בארצנו יש מחיר יקר. השיקול הביטחוני, השיקול הדמוגרפי, הרצון לא להרגיז את הגויים ולהתחשב בהם, הנתינה הבלתי נפסקת, הכניעה בפני הטרור וסירוס חיילי צה"ל. הגבלת חופש הפולחן בהר הבית, הצרת צעדי היהודים בהתיישבות, כניעה בפני הפוליטיקאים בגלימות המאכלסים את הבג"צ, חולשה מתמשכת נוכח הטרור הערבי ורצון לרצות את צוררי ישראל בעולם ובארץ, כל אלה מייצרים מציאות קשה, מציאות מדכאת ומתסכלת, מציאות אובדנית ברמה הלאומית.
לאן נעלמו החינוך לאהבת הארץ והמולדת, הביטחון בצדקת דרכנו, ההבחנה הברורה בין אח לבין אויב, הידיעה מי לנו ומי לצרינו.הרי זו ארצנו. יום יבוא בו דגל ישראל יונף בכל מקום בגאווה ובגאון.

20 News

20 News