אליעד שרגא. צילום מסך
עו"ד אליעד שרגא בהפגנת השמאל. צילום מסך

 

גל פרישות מהתנועה למען איכות השלטון בעקבות "נאום הבוגדים" של היו"ר עו"ד אליעד שרגא בהפגנת השמאל במוצ"ש האחרון, כך פורסם ב"ישראל היום".

קצין משטרה שפרש מהתנועה בעקבות הדברים של שרגא סיפר: "כששמעתי את הנאום לא האמנתי שאלו הדברים ששרגא אומר. הוא גילה בדברי הבלע שלו שהוא גם אנרכיסט וגזען. האזנתי לו שוב בראיונות הרדיו ביום ראשון, וכשראיתי שהוא לא חוזר בו אלא חוזר על אותם דברים וביתר תקיפות הבנתי שמשהו פה השתבש". הקצין האשים: "נושא השחיתות וטוהר השלטון יקר לליבי, אבל התנועה הפכה את עצמה לתנועת שמאל קיצוני רדיקלי הקוראת לפוטש. מקומי לא יהיה בדבר הזה, וגזרתי את כרטיס החבר שלי". לשאלה מדוע לא מנסים החברים המתנגדים לעשות שינוי מבפנים אמר: "שרגא שולט בכל הגופים של התנועה ובסופו של דבר העמותה עושה רק את מה שהוא אומר".

פעילה נוספת שפרשה מהתנועה הסבירה: "התנועה הסתירה את פרצופה האמיתי תחת מסכה של צדקנות. תרמתי ותמכתי בהם במהלך שנים וחשבתי לתומי שהם לקחו לעצמם את תפקיד מנקי אורוות השלטון, עד שבשלב מסוים התחלתי לשים לב שמסעות הצלב שלהם חוטאים בסלקטיביות: תקיפותם כלפי הימין שווה בעוצמתה לסלחנותם כלפי גופי השמאל".

מפגין מחופש לשרה נתניהו בהפגנה אמש ברוטשילד. צילום מרים אלסטר, פלאש 90
הפגנת השמאל ברוטשילד במוצ"ש. צילום מרים אלסטר, פלאש 90

 

הרוחות סוערות גם ברשתות החברתיות, שם כתבו גולשים: "הייתי חבר נלהב, אכזבתם ובגדול. אתם מחפשים ראשים של אנשים ולא באמת למגר שחיתות ציבורית", "יש בקרב הציבור הרגשה ששלטון החוק סלחן או קפדן כלפי המנהיגים בהתאם להשתייכותם לימין או לשמאל. וזו לא רק הרגשה" ו-"מה שראינו זה ניצול ציני של השמאל נגד מדינת ישראל, הציונות והעם. אם הייתם נקיים הייתם עוצרים מיד את ההפגנה כשזה הפך פוליטי שמאל קיצוני".

התנועה למען איכות השלטון מסרה בתגובה: "התנועה א-פוליטית וא-מפלגתית הנאבקת למען איכות השלטון וטוהר המידות מזה כשלושים שנה. התנועה ניהלה במשך השנים מאבקים למען טוהר המידות, כנגד כל מגוון קשת המפלגות – אשר נמצא רבב במעשיהן – ללא משוא פנים וללא הטיה. התנועה מונה עשרות אלפי חברים ממגוון המגזרים ומכל קצוות הקשת הפוליטית בישראל, והיא תנועה דמוקרטית שבעלי התפקידים בה נבחרים מדי שלוש שנים. התנועה תמשיך במאבקה במחאה הנוכחית למען שלטון החוק במדינת ישראל כפי שרובם המוחלט של חבריה מצפים ממנה לעשות כן".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם