"הזמר רמי קליינשטיין הפך את עצמו לשכיר חרב או שכיר זמר בשירותם של המתנחלים. הערב עומד קליינשטיין להופיע יחד עם עמיר בניון במובלעת המתנחלים בחברון, בארוע סהרורי במיוחד", כך נמסר בהודעה לעיתונות מ'גוש שלום', תנועת השמאל הקיצונית.

רמי קלינשטיין. צילום: משה שי, פלאש 90
רמי קלינשטיין. צילום: משה שי, פלאש 90

דברי תנועת 'גוש שלום' נכתבו על רקע החלטתו של הזמר הוותיק והמוערך רמי קלינשטיין להופיע אמש בחברון. לדבריהם, הופעתו של קלינשטיין בחברון לרגל 50 שנה לשחרור העיר מבטאת תמיכה ב'שלטון צבאי ומדכא' בעיר. "לפני חמישים שנה נכבשה העיר חברון ומאתיים אלף תושביה חיים מאז תחת שלטון כיבוש צבאי מדכא. מדינת ישראל החדירה ללב העיר חברון חבורה של מתנחלים אלימים וקיצוניים במיוחד, אשר מתנכלים בכל דרך אפשרית לתושבי העיר. לא במקרה, נוסדה תנועת "שוברים שתיקה" בידי חיילים אשר נשלחו לתחזק את שלטון הכיבוש בעיר חברון ולסייע למתנחלים, ואשר לא יכלו לשאת את מה שנדרשו לעשות שם", נמסר מהארגון הקיצוני.

מוזיקה מטרתה לחבר בין האחד לשני

מנגד, הזמיר הוותיק לא התרגש מהמתקפה של הארגונים הקיצוניים. קלינשטיין אמר כי "הופעל עלי לחץ שלא להופיע פה, אבל מוזיקה מטרתה לחבר בין האחד לשני ולגשר מעל חילוקי דעות. מקווה שכולנו נבין שהתפילה של 'ואהבת לרעך כמוך' תקפה לכל עם ישראל וכולנו נאהב אחד את השני".

במקביל, 'גוש שלום' תקף את עמיר בניון, הזמר שהופיע לצידו של קלינשטיין בחגיגות שחרור העיר חברון. "אין כל פלא לשמוע על השתתפותו של עמיר בניון בארוע של המתנחלים בחברון. עמדותיו הימניות קיצוניות של בניון ידועות היטב והוא ידוע לשמצה בשירי הסתה גזענית שאותם כתב ושר. מובלעת המתנחלים בחברון היא מקומו הטבעי של בניון".

אלעד שור

אלעד שור