"אני לא רואה את סוף הסבב מול חמאס", כך אמר הבוקר (ה') גורם צבאי בכיר בשיחה עם כתבים צבאיים. "חמאס מאז סוף מרץ הולך למציאות של התנגשות וחיכוך כדי לייצר משוואה חדשה".

"תקפנו למעלה מ-140 מטרות: אתרי ייצור, מתחמים, מנהרות. כל מה שרצינו להשמיד הלילה בוצע בצורה טובה. צה"ל מכין את המשך התגובה שלו. חמאס יבין בשעות הקרובות שלא בטוח שהוא בחר נכון", ציין.

מבט על כוחותינו בגבול הדרום מכיוון הרצועה. צילום: פלאש 90

"אזרחי הדרום צריכים להישמע להנחיות פיקוד העורף. ייתכן שזה יימשך עוד זמן כדי להשיב את השקט לדרום", הבהיר הגורם. "במקביל מתקיים שיח של הסדרה. חמאס מתרחק להסדרה ומתקרב למערכה שבה יוכה מכה קשה. שני מליון השבויים שלו יסבלו מהרעה. בבוקר הזה אנחנו יותר קרובים למערכה. הוא יאבד הישגים. התקיפות יימשכו בשעות הקרובות. אנחנו נשנע לא מעט כח לזירת הדרום. זה משמעותי מה יקרה בשעות הקרובות. החשבון שהם יגישו לאזרחים שלהם יהיה חסר הישגים".

"אם יהיה צורך ונלך לפעולה משמעותית נפנה גם יישובים עד 4 ק"מ מהרצועה. ערך החיים חשוב יותר. אנחנו גם פורסים ומרחיבים את מערך כיפות הברזל. נפתחו תאי חופות אש לתקיפת חוליות הירי והן משיגות הישגים לא רעים בכלל. ברצועה מדווחים בין 4 ל-5 הרוגים. תקפנו מאסה אדירה של מטרות. גויסו מילואים רק לסוללות כיפת ברזל. הבוקר במסגרת ההליכה על החבל הלוליין הולך לכיוון של מערכה. לא היה דבר שצה"ל המליץ לעשות ולא אושר", הוסיף.

לדבריו, חמאס השיב באש לחיסול שני הצלפים בתצוגת התכלית. "התצפית זיהתה ירי על כח וטנק מבצע ירי. לא ידעו שמדובר בתצוגת תכלית של חמאס. צלפים שיורים מעמדה צריכים למות", אמר הגורם. "אנחנו לא יודעים על כל תצוגת תכלית שמתרחשת. היו שני אירועי צליפה עם חייל הרוג ומ"מ פצוע ואם יהיה עוד אירוע כזה התוצאה תהיה דומה".

"אנחנו מוכנים להמשך התקיפות. נמשיך לתקוף ולתקוף ולתקוף. אני לא משחק מטקות בחוף הים עם חמאס. זה לא כוחות. מדי פעם צריך להסביר לאויב שלך מה המחירים שהוא צריך לשלם. או שחמאס יחזור להבנות צוק איתן או שיבין שכדאי לו לחזור אליהן".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20