בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו אומרים כי הוא מרוצה מהתוצאות המסתמנות של הפריימריז במפלגת 'הליכוד'. "ראש הממשלה נתניהו הגדיר שלושה יעדים: רשימה חזקה ואיכותית. שגדעון סער לא יעמוד בראש הרשימה. שהצעתו לשיריונים תתקבל ברוב גדול. כל היעדים האלה הושגו בהצלחה", מסרו בסביבתו של רה"מ.

בטרם פרסום התוצאות הסופיות ועם ספירת 70% מהקלפיות שהעניקו לשר לשעבר גדעון סער את המקום הרביעי ברשימת 'הליכוד' לכנסת, הוא מפרסם הודעת תודה. "בתום מערכת בחירות קשה ומאתגרת, אני מבקש להודות לחברי הליכוד על שנתנו בי אמון מחודש ואחרי ארבע שנים של פסק זמן מהחיים הציבוריים – בחרו בי מחדש להנהגת הליכוד".

סער מחוץ לקלפי בת"א. צילום: פלאש 90

"אני מודה להם על תמיכתם ואהבתם ועל כך ששמרו לי אמונים כפי שאני שמרתי אמונים לליכוד גם בימים הקשים ביותר", חזר ואמר מי שהצליח לגבור על כוונתו של ראש הממשלה נתניהו לחסום אותו. "אני רואה בתוצאה כהישג הפוליטי הגדול ביותר שלי – לאין שיעור אף יותר מהפעמיים בהן נבחרתי בפריימריז במקום הראשון בעבר", הוסיף.

לדבריו, "הליכוד הוכיח את עוצמתו הדמוקרטית וחברי הליכוד הוכיחו את תבונתם ואחריותם התנועתית והלאומית בבחרם נבחרת מצויינת, ממלכתית ועשירה בנסיון ובכשרונות. זוהי נבחרת שראויה להוביל את מדינת ישראל בשנים הבאות".

את הודעתו סיים בהבטחה כי "מרגע זה כולנו נשלב ידיים ביחד ונפעל למען ניצחון הליכוד בבחירות הכלליות ב-9 באפריל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20