אלי גוטמן. צילום: פלאש90

 

אלי גוטמן הציע לראשי ההתאחדות לכדורגל למנות אותו למנהל המקצועי של נבחרת ישראל. גורמים מסויימים בהתאחדות נדהמו מעצם העובדה שגוטמן העלה בפניהם את הרצון להתמנות לתפקיד במיוחד אחרי שתי קדנציות כושלות כמאמן הנבחרת הלאומית. הבעיה היותר חמורה, גם מבחינה אתית, היא העובדה שגוטמן חבר בוועדה לקידום הנבחרת הלאומית. לפני כחודש החליט עופר עיני, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, על הקמת ועדה שתבחן מה הנבחרת הלאומית צריכה כדי להתקדם ולהצליח. בוועדה חברים עוד אלי אוחנה, חיים רביבו וד"ר איציק בן מלך. ההמלצה המשמעותית ביותר של הוועדה הייתה מינוי מנהל מקצועי לנבחרת הלאומית.

מיד אחרי שסוגיית המנהל המקצועי לנבחרת הלאומית עלתה בדיונים של הוועדה, פנה גוטמן לכמה גורמים בהתאחדות והציע את עצמו לתפקיד. גוטמן אמר כי הוא מכיר מצוין את הנבחרת הלאומית וכי העובדה שהיה שתי קדנציות בנבחרת כמאמן רק תסייע לו לקדם את הנבחרת. יש לציין כי גוטמן לא אמר לחברי הוועדה שהוא לוטש עיניים לתפקיד, וכי אין קשר בין ההמלצה שהתגבשה בוועדה על מינוי מנהל מקצועי לנבחרת הלאומית לבין העובדה שחבר הוועדה גוטמן שואף לקבל את התפקיד ואף החל לקדם את הנושא מול גורמים בהתאחדות. באופן מאוד מפתיע ומוזר, אפילו הזוי, היו כאלה שהביעו תמיכה במינויו של גוטמן לתפקיד למרות הכישלון הגדול שלו בשתי הקדנציות, השערוריות הרבות שהיו בנבחרת והעובדה שגוטמן עצמו התמנה לחבר בוועדה בגלל העובדה שהוא אינו מועמד לאף תפקיד בנבחרות ישראל.

אלי גוטמן כמאמן נבחרת ישראל. צילום: פלאש90

 

בכל מקרה, עיני דחה על הסף את האפשרות שגוטמן ימונה למנהל מקצועי של הנבחרת הלאומית. ומה בנוגע למינוי מאמן לנבחרת הלאומית? בינתיים יש מחלוקת בין הוועדה לקידום הנבחרת הלאומית לבין ההתאחדות. ראשי ההתאחדות קבעו ישיבת הנהלה לאמצע חודש מרץ, כאשר על סדר היום דיון בהמלצות הוועדה ואישור חברי ועדת האיתור לבחירת המאמן הלאומי. אבל בוועדה דורשים לקיים דיונים גם בנוגע לשאר הנבחרות ולא רק הנבחרת הלאומית. הוועדה התבקשה לדון רק בנוגע לנבחרת הלאומית, חברים בוועדה התבטאו בשיחה עם ערוץ 20 ואמרו שאי אפשר לנתק את הנבחרת הצעירה ונבחרות הנוער מהנבחרת הבוגרת וחייבים להגיש המלצות על כל הנבחרות. הבעיה היא שבהתאחדות לכדורגל מוטרדים מהעובדה שאין לנבחרת מאמן וחוששים שמינוי מאמן בשלב מאוחר עוד יותר יפגע בהכנות הנבחרת לגביע האומות.

עיני ייאלץ להכריע האם לתת לוועדה עוד זמן כדי לדון גם בנושא שאר הנבחרות או לבקש את ההמלצות עד העשירי לחודש הבא. יש מי שאומר בהתאחדות כי לאור העובדה שאוחנה אימן שנים רבות את נבחרת הנוער וגוטמן את הנבחרת הבוגרת – ניתן לסיים את הדיונים ולגבש המלצות על הנבחרות הצעירות תוך שלושה שבועות. שאלה מסקרנת ומשמעותית לא פחות היא האם עיני יהיה זה שיוביל את המינויים לנבחרות. בימים הקרובים יוכרע סופית האם עיני נשאר או הולך, מאחורי הקלעים נעשים מאמצים להגיע להבנה שהוא ימשיך. בכל מקרה, חוסר הוודאות לגבי עתידו רק מגבירה את חוסר הוודאות לגבי סיום עבודת הוועדה לקידום הנבחרת הלאומית.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20