עיתונאי 'הארץ' מרחם על אכזרים ומתאכזר לרחמנים. "אין בי שום סימפטיה לאסונם של מתנחלים. לא חמלה ולא הזדהות", הכריז בגאווה עיתונאי 'הארץ' גדעון לוי בטור שעלה באמצע הלילה (א'). "אין לי סימפטיה לאנשים שמספסרים באסונות. אין לי סימפטיה לגזלנים. אין לי סימפטיה למתנחלים. אין לי סימפטיה למתנחלים, גם כשפוקדים אותם אסונות", כתב.

לוי אמנם מבין שאשה הרה שנפצעת וולדה מת מפצעיה הוא אסון נורא, אך העובדה שמדובר במתיישבים מעבר לקו הירוק, הופכת את האסון מבחינתו למתקבל על הדעת. "ההתנגדות האלימה לנוכחותם מתגברת", הוא הסביר –
"ואין בי שום סימפטיה לאסונם. לא חמלה ולא הזדהות".

"אין לי סימפטיה למתנחלים, גם כשפוקדים אותם אסונות". הלוויתו של עמיעד ישראל איש-רן הי"ד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

חשוב לו גם להדגיש כי "האשם בכך שאפילו רגשות אנושיים בסיסיים של סולידריות וכאב הם לא מצליחים לעורר, הוא בהם — לא בי". שכן, "הדרך הסחטנית שבה הם מגיבים אחרי כל אסון, מונעת ממני את האפשרות להתאבל עמם".

"חיי החיילים נקטפו באשמת המתנחלים"

לוי לא חסך גם הפעם בטיעון ה"המתנחלים גזרו זאת על עצמם", וקבע: "אסונם אינו אסוננו, כי הם שהמיטו את האסון על עצמם ועל המדינה כולה". לדבריו, "כשמת תינוק הם מעלים קרווילות; כשנהרגים חיילים בהגנה עליהם — אין בקשת סליחה ממשפחות החיילים, שחייהם נקטפו באשמתם, אלא רק תביעות להלבנת פשעיהם".

"חייהם נקטפו באשמתם". זירת פיגוע הירי בגבעת אסף. צילום: רויטרס

 

עיתונאי 'הארץ', השומר את רחמיו לאויב, המשיך וכתב כי "עם התביעות באה גם תאוות הנקם: לכלוא את שכניהם עוד יותר, להרוס את בתיהם, להרוג, לעצור, לחסום כבישים, לקחת נקם ושילם. ואם גם בכך אין די, פושטות המיליציות הפרועות שלהם על הפלסטינים, מיידות אבנים במכוניותיהם, מציתות את שדותיהם ומטילות אימה על כפריהם. לא די להם בפעולות הענישה הקולקטיביות של צה"ל והשב"כ, האכזריות ולעתים גם הנפשעות, תאוות הנקם של המתנחלים לעולם לא תדע שובע. איך אפשר להזדהות עם אבלם של מי שנוהגים כך?".

"לא ראויים להזדהות, גם לא בשעת יגונם"

לטענתו של לוי, "אדישותם" של המתיישבים לסבלם "שכניהם הפלסטינים, שנגרם בעטיים" היא שמצדיקה אדישות גם לגורלם ולאסונותיהם. "מי שמטיפים כל הזמן רק לחזק את לפיתת הברזל, להתעלל בהם עוד יותר — לא ראויים להזדהות, גם לא בשעת יגונם".

"הפלסטינים הם הקורבנות שראויים לחמלה ולהזדהות"

"הכאב האמיתי הוא על קורבנותיהם, אלו שנאנקים כנועים ואלו שנוטלים את גורלם בידיהם ומנסים להתנגד למציאות האלימה באלימות ולעתים גם ברצחנות. הפלסטינים הם הקורבנות שראויים לחמלה ולהזדהות", חתם. לא נגענו.

"הפלסטינים הם הקורבנות". שמחה לאיד בדמות אלפי לייקים ולבבות לשידור מזירת הפיגוע בעופרה
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20